کد خبر: ۴۸۴۳۰۶
تاریخ انتشار: ۰۳ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۰

محمد اسلامی گفت: تا آنجایی که ما بررسی کردیم هیچ پُلی به خاطر ضعف ساخت (در مناطق سیل زده) سقوط نکرده است.

به گزارش شفاف، محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی در مورد اینکه آیا در مناطق سیل زده با پیمانکارانی پل‌های ساخته شده توسط آن‌ها ریخته شده و قصوری در کارشان است برخورد صورت می‌گیرد یا خیر؟ گفت: تا آنجایی که ما بررسی کردیم هیچ پلی به خاطر ضعف ساخت (در مناطق سیل زده) سقوط نکرده است.

وی ادامه داد: پل یک آبراه است، آب یک راه دارد؛ آب از راه خودش بیاید از زیر پل رد می‌شود مگر اینکه از میزان پیش بینی یعنی دهانه‌ای که برای آن در نظر گرفته شده فزونی پیدا کرده باشد.

اسلامی خاطر نشان کرد: آب (در برخی مناطق سیل زده) سه برابر استطاعت پل بوده است؛ طبیعی است که آب پل را برده است. دوم اینکه بستر رودخانه، بستری نبوده که بتواند آب را نگه دارد لذا آب از پشت پشت پل هم رفته است. وقتی آب از پشت پل حرکت کند تکیه گاه و کوله را با خودش می‌برد که موجب سقوط پل می‌شود. همه این‌ها در بررسی‌های فنی انجام شده است.

وزیر راه گفت: در استان لرستان یا ایلام که سیل سنگین داشته‌ایم، حدود ۵ متر شمع پل شسته و کنده شده است، اگر این پل شمع نداشت طبیعی است پل سقوط می‌کرد البته پل‌های قدیمی هم دهیم که شمع کوبی نداشته است و پلی که شمع کوبی نشده و ریشه بلند ندارد مقاومتش کمتر است همه این‌ها حساب و کتاب دارد.
 
 
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: