کد خبر: ۴۸۴۳۴۲
تاریخ انتشار: ۰۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۲

هیئت‌مدیره آکادمی اسکار از تغییراتی در روند برگزاری این جوایز سینمایی از جمله تغییر نام شاخه بهترین فیلم خارجی خبر داد.

به گزارش شفاف، به نقل از ورایتی، علیرغم اینکه پیش بینی می‌شد کمپانی‌ها و شبکه‌های استریم برای حضور فیلم هایشان در اسکار با سخت‌گیری مواجه شوند؛ با رأی آکادمی علوم و هنر‌های سینمایی مبنی بر باقی ماندن و عدم تغییر قوانین حضور در اسکار، این شرکت‌ها  همچنان می توانند با فیلم‌های خود در جوایز اسکار شرکت کنند.

ماجرا از این قرار است که پس از برنده شدن فیلم «رما» در بخش خارجی زبان اسکار 2019، اسپیلبرگ با حضور فیلم های نتفلیکس در اسکار مخالفت و اعلام کرد که  مدیران آکادمی اسکار را برای جلوگیری از حضور فیلم‌هایی از شبکه های استریم مجاب خواهد کرد.

اما طی جلسه‌ای که روز سه شنبه برگزار شد،  نیازمندی‌های کنونی برای حضور در اسکار، همچنان بدون تغییر باقی ماند و هر فیلم بلندی که یک هفته و هر روز سه بار اکران در لس آنجلس داشته باشد، می تواند در اسکار شرکت کند که این موضوع  شامل کمپانی‌های نتفلیکس و آمازون نیز می شود.

جان بیلی رئیس آکادمی اسکار اعلام کرد: ما از تجربه و نمایش سینمایی حمایت می‌کنیم و  این موضوع خیلی در تصمیم ما موثر بود. قوانین حضور در اسکار نیز مبتنی بر همین نمایش سینمایی است.

وی همچنین در مورد تغییرات دیگر اسکار سال آینده اظهار کرد: از سال آتی نام بخش جایزه بهترین فیلم خارجی زبان به بخش جایزه فیلم بین المللی تغییر خواهد کرد. همچنین قرار است تعداد فیلم‌های حاضر در این بخش افرایش پیدا کند.

او دلیل این تغییر نام را چنین عنوان کرد: ما اعتقاد داریم عنوان بخش بین المللی بهتر این بخش را توصیف و دیدگاهی مثبت را راجع به ساخت فیلم و هنر فیلمسازی به عنوان یک هنر جهانی ایجاد می کند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: