کد خبر: ۴۸۴۴۷۰
تاریخ انتشار: ۰۶ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۱

میانگین صادرات از میادین جنوب عراق در ۲۱ روز اول آوریل ۳.۵۶ میلیون بشکه در روز بوده که نسبت به میانگین ۳.۲۵ میلیون بشکه ماه مارس ۹ درصد افزایش داشته است.

 به گزارش شفاف، صادرات نفت از جنوب عراق در آوریل دوباره افزایش یافته است. به نظر می رسد دومین تولید کننده نفت اوپک نسبت به سایر رقبایش کمتر تابع قرارداد کاهش تولید اوپک باشد.

 میانگین صادرات از میادین جنوب عراق در 21 روز اول آوریل 3.56 میلیون بشکه در روز بود که نسبت به میانگین 3.25 میلیون بشکه ماه مارس افزایش داشت.

 صادرات بالاتر عراق از آنجا ناشی می شود که  اوپک در حال مذاکراتی برای افزایش احتمالی تولید به منظور جبران کمبود احتمالی عرضه نفت ایران است.  بغداد اعلام کرد به توافق کاهش تولید اوپک متعهد است و هیچ تصمیم یکجانبه ای برای افزایش تولید نمی گیرد.

دنیل گریر، مدیرعامل شرکت مستقل پترولجستیکس گفت:« ماه گذشته صادرات کمی داشتیم که مربوط به شرایط بد جوی می شد. حالا می توانیم تولید را افزایش دهیم».

اوپک از اول ژانویه طی توافقی با روسیه و سایر متحدانش تولید نفت را کاهش داد. طبق آمار اوپک، عراق هنوز کاملاً به این توافق پایبند است در حالی که عربستان بیش از مقدار مقرر شده در توافق ، تولیدش را کاهش داده است.

جنوب عراق مهمترین محل صادرات نفت خام این کشور است. آمار پترولجستیکس بالاتر از آماری است که منابع صنعت نفت عراق قبلا منتشر کرده بودند. طبق این آمار صادرات عراق در آوریل 3.25 میلیون تن بود.

افزایش ماه آوریل، صادرات را به رکورد 3.63 میلیون بشکه ماه دسامبر نزدیک می‌کند . پترولجستیکس صادرات ماه مارس را حدود 3.1 میلیون بشکه اعلام کرده است که کمتر از آمار خود عراق است.

 عراق که در حال افزایش ظرفیت صادرات نفت خود است، تمایلی به پیوستن به توافق قبلی کاهش تولید اوپک در 2017 نداشت و در آن زمان کمترین همکاری را با این توافق کرد.

 توافق اوپک مربوط به تولید می‌شود نه صادرات. احتمال دارد عراق تولیدش را کاهش داده باشد ولی صادرات را از ذخایر خود انجام دهد یا عرضه نفت را به پالایشگاه های داخلی خود پایین آورده باشد.

 صادرات عراق از شمال این کشور در آوریل با بیش از 400 هزار بشکه در روز ثابت ماند.

طبق توافق کاهش تولید ، عراق قبول کرد تولیدش را 141 هزار بشکه در روز کاهش دهد و به 4.512 میلیون بشکه برساند.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: