کد خبر: ۴۸۴۴۹۷
تاریخ انتشار: ۰۶ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۸

جشن مقاومت و تقدیر از شش خانواده شهدای مقاومت و رونمایی از پوستر جایزه جهانی فلسطین در نمایشگاه کتاب برپا شد.

جشن مقاومت در نمایشگاه کتاب برپا شد/ شاعر لبنانی: رژیم صهیونیستی شرّ مطلق و ساخته و پرداخته آمریکاستبه گزارش شفاف، جشن مقاومت و تقدیر از شش خانواده شهدای مقاومت و رونمایی از پوستر جایزه جهانی فلسطین در سرای اهل قلم واقع در نیم طبقه شبستان مصلای تهران با حضور محسن جوادی رئیس سی و دومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران و قادر آشنا قائم مقام سی و دومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران برگزار شد.

در این مراسم، محسن جوادی رئیس سی و دومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران و معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، گفت: استقامت و مقاومت در مسیر حقیقت کار دشواری است؛ مردان و زنان بزرگ می‌خواهد؛ توفیقات یزرگ از سوی خداوند می‌خواهد تا در راه خداوند مقاومت شود. آنچه بیش از هرچیز نشانه مقاومت است جهاد زنان و مردانی است که جان خود را در دست می‌گیرند و از حرم اولیای خدا در برابر دشمنان دفاع می‌کنند. ما از این افراد در فرهنگمان با عنوان شهید یاد می‌کنیم.

وی افزود: شهدایی که ما امروز اینجا جمع شدیم تا اندکی از دین خود را با تقدیر از خانواده هایشان ادا کنیم. کسی که بخواهد زندگی دینی و حیات دینی را بفهمد، از زندگی این شهدا می‌فهمد. امسال خرسندیم و خوشحالیم از شکل گیری این فرصت و افتخار. خداوند به ما توفیق دهد در مسیر شهدای مدافع حرم حرکت کنیم و ادامه دهنده راهشان باشیم.

در ادامه این مراسم صلاح زواوی، شاعر لبنان با اشاره به اینکه تقدیر از شهدای مقاومت در سی و دومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران بیانگر احترام و حمایت زنان و مردان ایرانی برای مقاومت فلسطین است، گفت: تقدیر از شهدای مقاومت در نمایشگاه بین المللی کتاب تهران دلیل دیگری بر عادلانه بودن مسئله فلسطین است. مسئله ای که از قرون گذشته آغاز شده و تاکنون زنده است و مورد حمایت قرار می‌گیرد. قدس قبله اول مسلمانان و همچنان در اشغال رژیم صهیونیستی است و عادلانه بودن ملت مظلومی است که در اشغال به سر می‌برند، بر کسی پوشیده نیست.

وی افزود: باید از مردم فلسطین حمایت لازم شود. جهان اسلام باید ارزش هایی را که ناشی از حمایت از مردم فلسطین در برابر اشغالگر است، ادامه دهد. رژیم صهیونیستی شرّ مطلق و ساخته و پرداخته آمریکاست. مسئله فلسطین، مسئله آزادی، حاکمیت استقلال و تمامیت ارضی جهان اسلام است.

ادامه دارد/

 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار