کد خبر: ۴۸۴۵۲۷
تاریخ انتشار: ۰۷ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۳

سخنگوی وزارت کشور از شروع آغاز به کار تمهیدات اجرایی انتخابات سال ۹۸ خبر داد و گفت: انتخابات اولین میان‌دوره‌ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری در ۵ استان برگزار می‌شود.

به گزارش شفاف، سید سلمان سامانی سخنگوی وزارت کشور با بیان اینکه انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و اولین میان‌دوره‌ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری با موافقت شورای نگهبان روز جمعه 2 اسفندماه سال جاری برگزار خواهد شد، اظهار داشت: برگزاری باشکوه انتخابات با رعایت مرّ قانون و در فضای امن و بانشاط راهبرد اصلی ما در برگزاری انتخابات است.

وی در ادامه افزود: اقدامات و تمهیدات اجرایی انتخابات در حوزه‌های مختلف وزارت کشور شروع شده است و در گام نخست آموزش مجریان انتخابات در استان‌ها مبتنی بر قوانین و مقررات جاری آغاز شده و در حال اجرا است.

قائم‌مقام وزیر کشور در امور مجلس و هماهنگی استان‌ها با بیان اینکه انتخابات مجلس شورای اسلامی برای تعیین منتخبان 290 کرسی و در سراسر کشور برگزار می‌شود، تصریح کرد: همزمان انتخابات اولین میان‌دوره‌ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری در 5 استان تهران، خراسان رضوی، خراسان شمالی، فارس و قم برگزار خواهد شد.

سامانی گفت: در انتخابات خبرگان رهبری از استان تهران ٢ نفر و در هر یک از حوزه‌های انتخابیه استان‌های خراسان رضوی، خراسان شمالی، فارس و قم یک نفر با رأی مردم انتخاب خواهند شد.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار