کد خبر: ۴۸۴۵۶۲
تاریخ انتشار: ۰۷ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۹

۶۰ فلسطینی روز جمعه در جریان برگزاری راهپیمایی بازگشت در باریکه غزه در فلسطین اشغالی بر اثر تیراندازی نظامیان رژیم صهیونیستی زخمی شدند.

به گزارش شفاف، در بین افراد زخمی ۴ زن، ۱۵ کودک، یک امدادگر و یک خبرنگار وجود دارد که نظامیان صهیونیست بدون در نظر گرفتن مصونیت برخی از این افراد به طرف آنان تیراندازی و یا گاز اشک آور شلیک کرده اند.

پیشتر آمار‌های زخمی‌های راهپیمایی بازگشت روز جمعه که با عنوان 'وحدت ملی و جلوگیری از تقسیم فلسطین' نامگذاری شده، ۳۱ نفر اعلام شده بود که به خاطر ادامه تیراندازی نظامیان صهیونیست این آمار افزایش یافت.

اسماعیل رضوان از فرماندهان جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) در جریان برگزاری راهپیمایی بازگشت روز جمعه تاکید کرد که وحدت ملی بعنوان یک واجب شرعی و ضروری برای مقابله با طرح‌های امریکایی – صهیونیستی در منطقه از جمله معامله قرن است.

این راهپیمایی‌ها از ۱۰ فروردین ماه ۱۳۹۸ وارد دومین سال خود شده و قرار است هفته آینده نیز با عنوان ' جولان عربی و سوری' برگزار شود.

تصمیم دوم فروردین ماه دونالد ترامپ رئیس جمهوری امریکا در ارتباط با به رسمیت شناختن حاکمیت اسراییل بر بلندی‌های اشغالی جولان موجی از اعتراض‌ها در سطح جهان را به دنبال داشت.

هیات عالی ملی برای برگزاری راهپیمایی بازگشت نیز روز جمعه اعلام کرد که تا پایان محاصره غزه، اجرای توافقنامه برقراری آتش بس از سوی رژیم صهیونیستی و تحقق اهداف خود به راهپیمایی بازگشت ادامه خواهد داد.

غزه در ۱۳ سال گذشته در محاصره نظامیان صهیونیست قرار دارد و آنان از ورود مواد غذایی و دارو به این باریکه جلوگیری می‌کنند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار