کد خبر: ۴۸۴۵۹۲
تاریخ انتشار: ۰۷ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۱

تولیت آستان مقدس حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) در دیدار با دبیر نخستین جشنواره ملی حکمت و نیایش گفت که باید برای معرفی ائمه اطهار (ع) در قالب فیلم و سایر ظرفیت‌های هنری گام برداشت.

به گزارش شفاف، احد جاودانی دبیر نخستین جشنواره ملی حکمت و نیایش در راستای برگزاری هرچه بهتر این جشنواره با آیت‌الله ری شهری دیدار و گفتگو کرد. آیت‌الله ری شهری تولیت آستان مقدس حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) در این دیدار بر استفاده از زبان فرهنگ و هنر در تبلیغ و ترویج فرهنگ زیارت حضرت عبدالعظیم (ع) که زیارتشان برابر با زیارت حضرت سید الشهدا (ع) است، تاکید کرد.

وی با اشاره به اهمیت زیارت این امامزاده واجب التکریم و امامزادگان مجاور افزود: معرفی ائمه اطهار علیهم السلام و فرزندان طاهرین‌شان و فلسفه زیارت آنان را می‌توان در قالب فیلم و سایر ظرفیت‌های هنری ترویج داد. تاکنون اقدامات فرهنگی و هنری خوبی در این زمینه انجام شده اما نسبت به جایگاه ائمه طاهرین (ع) و امامزاداگان باید فعالیت‌های بیشتری صورت پذیرد.

تولیت آستان مقدس حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) برگزاری چندین دوره جشنواره فرهنگی و هنری حضرت عبدالعظیم (ع) را مفید ارزیابی کرد و افزود: استمرار این حرکت در ابعاد ملی لازم است و برای اجرای باشکوه این حرکت ارزنده، همکاری و ظرفیت نهادهای مختلف از جمله وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مثمر ثمر خواهد بود.

 

احد جاودانی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران و دبیر نخستین جشنواره ملی حکمت و نیایش نیز در این دیدار با اشاره به برگزاری جشنواره ملی حکمت و نیایش با محوریت نهج‌البلاغه و صحیفه سجادیه در قالب جشنواره‌های آیات در استان تهران گفت: این جشنواره با همکاری معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با هدف معرفی آثار برتر پژوهشی، علمی و ادبی در حوزه عترت برگزار می‌شود.

وی افزود: تقویت مبانی دینی و بنیان‌های اخلاقی با محوریت نهج‌البلاغه و صحیفه سجادیه، حمایت از پژوهشگران، استادان، هنرمندان و فعالان حوزه معارف و مفاهیم عترت طاهره (ع)، جریان‌سازی و رونق بخشی به این نوع آثار پژوهشی ازجمله اهداف این جشنواره است.

دبیر نخستین جشنواره ملی حکمت و نیایش گفت: معرفی ابعاد شخصیتی و معارف اهل بیت عصمت و طهارت (ع) همواره جزو برنامه‌های مهم این اداره کل بوده است و از ظرفیت فرهنگ و هنر در معرفی و بازشناسی بیشتر ائمه طاهرین (ع) همواره بهره گرفته می‌شود.

در ادامه دبیران علمی و هنری جشنواره ملی حکمت و نیایش نیز به تشریح فعالیت های شورای سیاست گذاری جشنواره پرداختند. بر اساس این گزارش، نخستین جشنواره ملی حکمت و نیایش با محوریت دو کتاب نهج البلاغه و صحیفه سجادیه و با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران و معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی استان تهران برگزار می‌شود؛ مهلت ارسال اثر به دبیرخانه این جشنواره تا 15 اردیبهشت ماه تمدید شده است که علاقه‌مندان جهت کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به سایت http://hekmatoniayesh.com مراجعه کنند.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار