کد خبر: ۴۸۴۶۱۸
تاریخ انتشار: ۰۷ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۸:۵۴

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهر تهران به عدم توجه دولت در ارتباط با نوسازی ناوگان تاکسیرانی واکنش نشان داد و گفت: خودروسازان حاضر به نوسازی خودروهای تاکسی نیستند و در این ارتباط ما با در بسته روبه‌رو شده‌ایم.

به گزارش شفاف، علیرضا قنادان امروز در مراسم افتتاحیه جشنواره تاکسیرانی تهران اظهار کرد: جشنواره امسال تفاوت‌های بسیاری را با جشنواره سال‌های گذشته دارد و این جشنواره امسال در طول یک هفته در تاریخ هفتم تا سیزدهم اردیبهشت ماه برگزار می‌شود که در طول برگزاری این جشنواره به محورهای مختلف توجه خواهد شد.

وی تصریح کرد: در سال‌های گذشته تعدادی از تاکسیرانان توسط سازمان تاکسیرانی و در پشت درب‌های بسته انتخاب و مورد تقدیر قرار می‌گرفتند اما امسال فرآیند انتخاب افراد توسط مردم و از طریق نظرسنجی‌های انجام شده صورت گرفته است.

قنادان ادامه داد: پس از استقرار مدیریت جدید ارزیابی در ارتباط با خدمات ارائه شده به تاکسیرانان انجام گرفت و در نهایت تصمیمات جدیدی برای ارائه خدمات به این افراد پیش‌بینی شد.

مدیر‌عامل سازمان تاکسیرانی تهران به مدرن‌‌سازی و تحول در ارائه خدمات در سازمان تاکسیرانی اشاره کرد و گفت: اگر نتوانیم سرعت تاکسیرانی را در ارائه خدمات زیاد کنیم دچار مشکل خواهیم شد و بر همین اساس ما به سمت مدرن‌سازی در 3 محور خدمات ‌سازمانی، ناوگان تاکسیرانی و توسعه توانمندی‌های شخص تاکسیران  حرکت کرد‌ه‌ایم.

وی اضافه کرد: سازمان تاکسیرانی یک سازمانی است که به ذینفعان مختلفی اعم از شهروندان، دولت و دستگاه‌های مختلف ارتباط دارد و باید بتواند خدمات به موقع و مناسبی را به گروه‌های مختلف ارائه کند.

قنادان تصریح کرد: یکی از برنامه‌هایی که توسط سازمان تاکسیرانی در دوره جدید انجام شده است حضور به موقع پروانه فعالیت تاکسیرانان است که در حال حاضر بالغ بر 63 هزار تاکسیران از 80 هزار تاکسیران پروانه فعالیت خود را در سال 96 دریافت کرده‌اند که در سال 97 این آمار به 72 هزار و 600 پروانه رسیده است.

مدیر عامل سازمان تاکسیرانی شهر تهران ادامه داد: موضوع آموزش برای رانندگان تاکسی یکی از مواردی بوده که به صورت تخصصی از سوی این سازمان انجام شده و از سال 96؛ 45 هزار ساعت آموزش برای آنها در نظر گرفته شده بود که در سال 97 این آمار به 85 هزار ساعت رسیده است. به طوریکه مرکز آموزش تاکسیرانی بزرگترین و مجهزترین مرکز آموزش تخصصی آموزش در خاورمیانه محسوب می‌شود.

وی خاظرنشان کرد: راه‌اندازی سامانه‌های مختلف از جمله سامانه نرم‌افزاری در حوزه نظارت و همچنین سرویس مدارس استثنایی از دیگر مواردی بوده است که توسط سازمان تاکسیرانی انجام شده است.

قنادان در ادامه به موضوع بیمه تکمیلی تاکسیرانان اشاره کرد و گفت: علاوه بر افزایش خدمات در این حوزه، سازمان تاکسیرانی خدماتی را نیز در حوزه رفاهی و همچنین توزیع لاستیک تاکسی با نرخ دولتی به تاکسیرانان در دستور کار خود قرار داده و بیش از 60 هزار لاستیک به تاکسیرانان ارائه شده است.

مدیر عامل سازمان تاکسیرانی شهر تهران یادآور شد: یکی از مشکلاتی که سازمان تاکسیرانی با آن روبه‌رو است این است که خودروسازان حاضر به نوسازی خودروهای تاکسی نیستند و در این ارتباط ما با در بسته روبه‌رو شده‌ایم که امیدواریم با توجه به حضور شهردار تهران و هیئت دولت رایزنی‌های لازم برای نوسازی ناوگان تاکسیرانی با حمایت دولت انجام شود.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار