کد خبر: ۴۸۴۶۷۰
تاریخ انتشار: ۰۸ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۶

عضو هیئت رئیسه شورای شهر تهران نسبت به تاخیر در ابلاغ بودجه شهرداری به بدنه اجرایی انتقاد کرد.

به گزارش شفاف، افشین حبیب‌زاده در جریان برگزاری یکصد و سی و هفتمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر در تذکری گفت: شهرداری براساس ماده 67 قانون شهرداری‌ها  مکلف است تا روز آخر دی ماه بودجه سالانه خود را به شورای شهر پیشنهاد و شورا نیز باید قبل از اسفند هر سال ‌آن را رسیدگی و تصویب کند.

عضو هیئت رئیسه شورای شهر تهران به تاخیر در ارائه لایحه بودجه سال 98 شهرداری تهران به دلیل تطبیق لایحه بودجه با برنامه سوم شهر اشاره کرد و افزود: در 12 اسفند ماه سال گذشته بودجه شهرداری تهران به تصویب رسید. طبق فرآیند اجرایی، بودجه مصوب باید حداکثر پس از 2 هفته بعد از تایید نهایی توسط فرمانداری ابلاغ می‌شد اما بر اساس اطلاعات واصله تاکنون بودجه سال 1398 به واحدهای اجرایی شهرداری تهران ابلاغ نشده است.

حبیب‌زاده درخصوص عواقب تاخیر در ابلاغ بودجه شهرداری گفت:  این امر موجب ایجاد مسائل  و مشکلاتی نظیر عدم رعایت انضباط مالی و بودجه‌ای، تاخیر در برگزاری مناقصات و به تبع آن انعقاد قرارداد بدون توجه به طی مراحل و شرایط قانونی، تاخیر در مبادله موافقت‌نامه‌ها و در نتیجه ایجاد مشکلات عدیده در بحث نظارت، کنترل فعالیت‌ها و اقدامات مربوط به پروژه‌ها، ایجاد وقفه در روند اجرای طرح‌های عمرانی به دلیل مشخص نبودن میران اعتبار ابلاغی و تخصیص یافته به هر پروژه، جذب نشدن به موقع بودجه و افزایش هزینه‌ها به دلیل دیرکرد هزینه برخی از پروژه‌ها و ... خواهد شد.

وی تاکید کرد: مسائل و مشکلات مذکور باعث ایجاد چالش در مدیریت شهری در سال جاری خواهد شد.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار