کد خبر: ۴۸۴۷۷۲
تاریخ انتشار: ۰۹ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۵

ارتش آمریکا در میانه تنش های واشنگتن و پکن پیرامون موضوع های مختلف از جمله حمایت تسلیحاتی کاخ سفید از تایوان اعلام کرد که دو ناوشکن این کشور از تنگه تایوان عبور کرده اند.

به گزارش شفاف، ارتش آمریکا همزمان با افزایش تحرکات دریایی خود از طریق تنگه تایوان که با مخالفت چین همراه بوده، اعلام کرد که 2 ناوشکن خود را از این آبراه عبور داده است.

به گزارش رویترز، این اقدام می تواند افزایش تنش میان روابط آمریکا با چین را در پی داشته باشد، اما در طرف دیگر از نگاه تایوان نوعی حمایت واشنگتن به شمار می آید.

تایوان یکی از موضوع های تنش های فزاینده میان واشنگتن و پکن است که در حال حاضر نیز درگیر تنش های تجاری، تحریم های آمریکا و افزایش حضور ارتش چین در دریای جنوبی چین هستند.

تنگه تایوان با 180 کیلومتر عرض، این جزیره را از خاک اصلی چین جدا می کند. آمریکا روابط رسمی با تایوان ندارد اما پشتیبان اصلی استقلال این جزیره از چین و حامی تسلیحاتی آن است.

به گزارش شفاف، جمعه گذشته نیز فروش تسلیحات آمریکا به تایوان واکنش چین را در پی داشت که در بیانیه ای آن را غیرقابل تحمل و خلاف «اصل چین واحد» توصیف کرد.

بیانیه در زمانی منتشر می شود که تایوان در حال برگزاری رزمایش شبیه سازی رایانه ای «هان کوانگ» است که با هدف آمادگی برای مقابله با حملات ارتش چین برگزار شده است. این رزمایش از روز دوشنبه به مدت 5 روز شروع شده و افسران آن را نظارت کرده اند.

اواخر ماه آینده میلادی نیز تایوان یک رزمایش شبه جنگی دیگر برگزار خواهد کرد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار