کد خبر: ۴۸۴۷۸۰
تاریخ انتشار: ۰۹ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۲

بیشترین نرخ مشارکت اقتصادی در هر دوسال در فصل تابستان، نسبت اشتغال در فصل بهار ۱۳۹۷ و فصل تابستان ۱۳۹۶ دارای بیشترین در طی سال بوده اند و نرخ بیکاری در پاییز ۱۳۹۷ با ۱۱.۷ و در تابستان۱۳۹۶ با۱۱.۵ دارای کمترین نرخ در بین فصول در سال‌های مذکور بوده‌اند.

به گزارش شفاف، بر اساس نتایج بدست آمده در سه نرخ بیکاری، نسبت اشتغال و نرخ مشارکت اقتصادی بین سال های 1396 و 1397 تغییرات محسوسی دیده نمی‌شود.

در اینفوگرافیک حاضر، نتایج طرح آمارگیری از نیروی کار برای جمعیت 10 ساله و بیشتر در سال1396 و 1397 مقایسه شده است. بر اساس نتایج بدست آمده تغییرات محسوسی در سه نرخ بیکاری، نسبت اشتغال و نرخ مشارکت اقتصادی بین دو سال دیده نمی‌شود.

همچنین الگو نسبت اشتغال در بخش‌های کشاورزی، صنعت و خدمات ( از کمترین به بیشترین) با حدود 17.5 % ، 32%  و 50% دارای تغییر محسوسی نیست. همچنین تغییرات الگوی این سه شاخص مهم بازار کار در طی فصول مختلف در طی دو سال یکسان است.

بیشترین نرخ مشارکت اقتصادی در هر دوسال در فصل تابستان، نسبت اشتغال در فصل بهار 1397 و فصل تابستان 1396 دارای بیشترین در طی سال بوده اند و نرخ بیکاری در پاییز 1397 با 11.7 و در تابستان1396 با11.5 دارای کمترین نرخ در بین فصول در سال‌های مذکور بوده‌اند.

در طی فصول سال، سهم اشتغال در بخش کشاورزی در تابستان دارای بیشترین و در فصل زمستان دارای کمترین رقم در طی هر دو سال بوده است. در حالی که سهم بخش خدمات در فصل زمستان دارای بیشترین سهم در طی فصول سال و طی هر دو سال بوده است. سهم اشتغال در بخش صنعت در نیمه دوم سال در هر دو سال نسبت به نیمه اول سال (فصول بهار و تابستان) بیشتر بوده است.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار