کد خبر: ۴۸۴۷۹۵
تاریخ انتشار: ۰۹ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۰

پویش مردمی #امید جاریست توسط دفتر آستان قدس رضوی تهران با هدف تسریع در جمع‌آوری کمک‌های مردمی و خدمت‌رسانی به سیل زدگان استان‌های گلستان، خوزستان و لرستان راه‌اندازی شد.

به گزارش شفاف، قرارگاه جهادی و محرومیت زدایی حضرت ثامن الحجج (ع) وابسته به دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی استان تهران در بیانیه‌ای از راه‌اندازی پویشی به نام امید جاری است برای جمع آوری کمک های مردمی و خدمت رسانی به مردم سیل زده در 3 استان گلستان ، لرستان و خوزستان خبر داده است.

متن بیانیه به شرح زیر است:

قال الامام الرضا (علیه السلام) : و احرصوا علی قضاء حوائج المومنین و ادخال السرور علیهم، و دفع المکروه عنهم، فانه لیس شیئی من الاعمال عندالله- عز وجل- بعدالفرائض افضل من ادخال السرور علی المومنین. (بحارالانوار، ج 78، ص 347) امام رضا (علیه السلام) فرمود : برای قضای حاجت مومنان، و شاد ساختن آنان، و دور کردن ناگواری ها از آنان، حرص داشته باشید (و شتاب کنید) زیرا که پس از واجبات، هیچ کاری نزد خدای بزرگ، برتر از شاد کردن مومنان نیست.

مقام معظم رهبری حضرت امام خامنه ای (مدظله العالی) در بیانیه گام دوم انقلاب در رابطه با امید توصیه فرمودند :

" پیش از همه‌چیز، نخستین توصیه‌ی من امید و نگاه خوش‌بینانه به آینده است. بدون این کلید اساسیِ همه‌ی قفلها، هیچ گامی نمیتوان برداشت. آنچه میگویم یک امید صادق و متّکی به واقعیّتهای عینی است . اینجانب همواره از امید کاذب و فریبنده‌ دوری جسته‌ام، امّا خود و همه را از نومیدی بیجا و ترس کاذب نیز برحذر داشته‌‌ام و برحذر میدارم. در طول این چهل سال - و اکنون مانند همیشه - سیاست تبلیغی و رسانه‌ای دشمن و فعّال‌ترین برنامه‌های آن، مأیوس‌سازی مردم و حتّی مسئولان و مدیران ما از آینده است . خبرهای دروغ، تحلیل‌های مغرضانه، وارونه‌ نشان دادن واقعیّتها، پنهان کردن جلوه‌های امیدبخش، بزرگ کردن عیوب کوچک و کوچک نشان دادن یا انکار محسّنات بزرگ، برنامه‌‌ی همیشگی هزاران رسانه‌ی صوتی و تصویری و اینترنتی دشمنان ملّت ایران است ؛ و البتّه دنباله‌های آنان در داخل کشور نیز قابل مشاهده‌اند که با استفاده از آزادی‌ها در خدمت دشمن حرکت میکنند . شما جوانان باید پیش‌گام در شکستن این محاصره‌ی تبلیغاتی باشید . در خود و دیگران نهال امید به آینده را پرورش دهید. ترس و نومیدی را از خود و دیگران برانید . این نخستین و ریشه‌ای‌ترین #جهاد شما است . نشانه‌های امیدبخش - که به برخی از آنها اشاره شد - در برابر چشم شما است . "

آغازین روزهای سال جدید با جریان سیل، نقاطی از کشور را به عرصه تکاپوی مردم بدل کرد . موجی از یاری گروه های مختلف در کمک به سیل زدگان و مقابله با خسارات آن بپا شد . داوطلبان و گروه های جهادی دسته دسته خود را به سوی خدمت بی منت در کنار سازمان ها و نهادها به هم وطنانمان رساندند . این شور به منزله ی رزمایشی از بروز شوق همدلی و کمک یک ملت اصیل و باورمند را نشان داد که چو عضوی به درد آورد روزگار دگر عضوها را نماند قرار .

امید در دست و پنجه نرم کردن با این رخداد طبیعت و آثارش، نیاز اساسی و محرک پایداری به نظر می رسد که باید در مقابل این جریان سیل، در دل ها جاری باشد . نومیدی خود ویرانه دل است بر ویرانه خانه ها که حاصلش اندوهی مخرب و بی فایده می شود . پرورش نهال امید در این میدان می تواند روشنی ده و انرژی اصلی موتور سازندگی باشد . نومیدی اولین و بزرگترین حربه شیطان و دشمن است و نخستین و ریشه ای ترین جهاد ما مقابله با آن است .

جوانان جهادگر با همراهی پیشکسوتان جهاد در این عرصه ی امتحان الهی با شناخت اولویت و اهمیت امید بخشی به عنوان وجه مشترک و پیش نیاز حل معضلات گوناگون، آماده حضور جانانه و خدمت رسانی در چالش های به جای مانده از حوادث و تشویق دیگران به همراهی و کمک بی دریغ می باشند .

تلاش برای جمع آوری کمک های مردمی و سازماندهی حضور جهادگران در مناطق با خدمت رسانی به هم میهنان و پیگیری مستمر و بلند مدت نیازها و مطالبه به جا از مسئولین و حمایت جریان های سالم و اطلاع رسانی صحیح و توجه به جنبه های مختلف روحی و مادی مردم و فرهنگی و اقتصادی منطقه می تواند جریان امید به آینده را حفظ و تقویت کند .

در راستای عمل به تکلیف دینی و توجه به رسالت امیدآفرینی در بیانیه گام دوم انقلاب و نقش آفرینی جهادی با تاکید بر رهنمود مقام معظم رهبری در تعریف کار جهادی به معنی کاری که در آن خستگی ناپذیری و اخلاص هست و کار برای خدا و برای مردم است، با توکل بر خدا امید داریم راه اندازی پویش جهادی "#امیدجاریست " بتواند با جمع قطرات خدمت فعالیت های جهادی به سیل امید مبدل شود و تحرک آن، اندوه به جای مانده را از جامعه به گونه ای پاک کند که ثبت نقطه ای امید بخش برای تاریخ میهنمان باشد .

پویش جهادی #امیدجاریست قدمی از سوی خادمان امام هشتم و متعلق به قطرات خیرخواهی مردمی با باور مشترک در هر کجای جهان است که شتابان به دنبال شادی دل مومنان در ناگواری هستند که به فرموده حضرت ثامن الحجج حضرت علی ابن موسی الرضا (علیه آلاف التحیة والثناء)  بعد از واجبات برترین کار نزد خداست .

هم‌اکنون این قرارگاه در سه منطقه سیل زده استان‌های گلستان، خوزستان و لرستان پایگاه‌های خدمت‌رسانی، جهادی و جمع‌آوری کمک‌های مردمی دایر کرده است.

علاقه‌مندان می‌توانند جهت مشارکت در این پویش برای تحویل کالاها، نوع کالا و منطقه سکونت خود را به شماره 09102304608 ارسال نمائید تا هماهنگی‌های لازم جهت تحویل به دفتر آستان یا کاروان اعزامی صورت پذیرد ، در حوزه نیروی انسانی به گروه‌های جهادی ساختمانی و تأسیساتی نیاز مبرم است و علاقه‌منان می‌توانند جهت حضور در اردوی جهادی کلمه #لبیک_یا_رضا را به شماره : 09102304608 نیز پیامک کنند و افرادی که علاقه‌مند به کمک های مادی در این امر مقدس و خداپسندانه هستند می‌توانند مشارکت خود را به حساب رسمی آستان قدس رضوی واریز کنند.

شماره حساب به نام درآمد و هزینه آستان قدس رضوی بانک ملت شعبه چهارراه بازار مرکزی کد : 49411
شماره حساب: 5853377093 ،شماره شبا: IR660120000000005853377093، شماره کارت: 6104-3377-5888-6772

فعالیت‌های دفاتر نمایندگی رسمی آستان قدس رضوی با نظارت مستقیم خود خیرین و واحد بازرسی آستان قدس رضوی انجام می‌شود.
آستان قدس رضوی استان تهران
قرارگاه هدایت جهادی و محرومیت زدایی حضرت ثامن الحجج(علیه السلام)

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: