کد خبر: ۴۸۴۸۰۳
تاریخ انتشار: ۰۹ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۴

کاربران ویندورز ۱۰ از این پس می‌توانند اعلان‌های گوشی اندرویدی خود را روی این سیستم عامل مشاهده کنند.

اعلان‌های سیستم عامل اندروید خود را روی ویندروز 10 مشاهده کنیدبه گزارش شفاف، مایکروسافت با افزودن ویژگی جدید به ویندوز ۱۰ امکان مشاهده اعلان‌های سیستم عامل اندروید را روی این ویندوز فراهم کرد. مایکروسافت ماه پیش اعلام کرده بود در حال آزمایش ویژگی خاص در ویندوز ۱۰ است که با استفاده از آن می‌توان بر روی نمایشگر تلفن همراه صفحه ویندوز ۱۰ و اندروید را مشاهد کرد.

این ویژگی هم اکنون بر روی گوشی‌های هوشمند گلکسی S8، S8plus، S9، S9plus وجود دارد و به نظر می‌رسد مایکروسافت به وعده خود در این زمینه عمل کرده است. مایکروسافت این ویژگی جدید را mirroring نامیده است. کاربران گوشی‌هخای هوشمند نام برده شده که قصد استفاده از این ویژگی را در دستگاه‌هخای خود دارند باید ابتدا اپلیکیشن مربوط به آن را از Google Play دانلود کنند. به زودی قرار است گوشی‌های OnePlus 6, OnePlus 6T، Samsung Galaxy S10e, Galaxy S10, Galaxy S10+, Galaxy Note 8 و Galaxy Note 9 و تعداد دیگری از گوشی‌های هوشمند به این ویژگی مجهز شوند.

در کنار این نمایش صفحه ویندروز ۱۰ روی گوشی، کاربران قادر هستند اطلاعاتی نظیر متون، اسناد و عکس‌ها را در زمان دریافت از طریق گوشی هوشمند خود روی ویندوز ۱۰ نیز مشاهده کنند. سیستم عامل‌های اندروید ۷.۰ به بالا قادر به هماهنگی با این برنامه هستند. چنین ارتباطی از طریق Wifi و بلوتوث امکان پذیر می‌شود و به صورت دو طرفه است. یعنی کاربر علاوه بر مشاهده صفحه رایانه روی گوش خود، امکان مشاهده صفحه گوشی اندرویدی رو نمایشگر رایانه خود را نیز دارد و کاربر می‌تواند تصمیم بگیرد که اعلان کدام اپلیکیشن موجود در تلفن همراه را روی رایانه خود تماشا کند.

مایکروسافت ارتباط بین ویندوز ۱۰ و اندروید را امکان پذیر ساخت

پیش‌تر گفته شد برای استفاده از این نرم افزار جدید باید گوشی هوشمند اندرویدی با مجهز به نسخه ۷.۰ و بالاتر این سیستم عامل باشد، ولی گوشی هوشمند دارای حداقل ۱ گیگابایت نرم نیز باشد قادر، قاد ربه استفاده از mirroring خواهد بود. ویندروز ۱۰ نخسه RS4 و بالاتر با این توانایی جدید مایکروسافت سازگار است.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: