کد خبر: ۴۸۴۸۱۷
تاریخ انتشار: ۰۹ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۵

عضو کمیسیون قضایی مجلس گفت: برای مقابله با بد اخلاقی‌ها در فضای مجازی باید دستگاه‌های مربوطه نسخه‌ای طراحی کنند تا فضای مجازی به شکل صحیح مدیریت شود.

محمدعلی پورمختار عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی در گفت و گویی با اشاره به شهادت طلبه همدانی توسط یکی از اشراری که پیش از این در صفحه اینستاگرامی خود تصاویری غیرمرسوم با انواع سلاح‌های گرم منتشر کرده بود، گفت: فضای مجازی علیرغم ظرفیت و امکاناتی که دارد، در صورت عدم نظارت و کنترل، یک تهدید در حوزه‌های فرهنگی و ... است.

وی افزود: فضای مجازی امکانی برای ارتکاب جرم، خشونت و نفرت پراکنی شده به همین دلیل در بسیاری از کشور‌ها اجازه نمی‌دهند که چنین محتواهایی در این فضا منتشر شود.

عضو کمیسیون قضایی مجلس با بیان اینکه پالایش و نظارت بر فضای مجازی بر عهده وزارت ارتباطات است، ادامه داد: از لحاظ فنی این امکان وجود دارد تا محتوای این فضا را فیلتر و اجازه داده نشود تا خلاف قانون  مطالبی منتشر شود.

پورمختار با تاکید بر اینکه سایر دستگاه‌های مربوطه نیز برای رصد و کنترل فضای مجازی وظایفی بر عهده دارند، اظهار داشت: نیروی انتظامی بویژه پلیس فتا مسئولیت دارد تا فضای مجازی را کنترل و با افرادی که با نام و مشخصات در این فضا فعالیت و دست به اقدامات خلاف می‌زنند، قبل از اینکه بخواهند اقدام خلافی انجام دهند برخورد صورت گیرد.

این نماینده مجلس با اشاره به اظهارات روز گذشته مقام معظم رهبری در جمع فرماندهان و کارکنان نیروی انتظامی ماموریت نیروی انتظامی در خصوص نظارت جدی بر فضای مجازی، تصریح کرد: باید با انرژی بیشتری فضای مجازی را رصد و با متخلفان برخور کرد.

وی با تاکید بر اینکه دستگاه‌های ذیربط در حوزه فضای مجازی ورود پیشگیرانه‌ داشته باشند، گفت: برای مقابله با بداخلاقی‌ها در فضای مجازی باید وزارت ارتباطات، نیروی انتظامی، شورای عالی فضای مجازی و همچنین وزارت فرهنگ و ارشاد نسخه‌ای طراحی کنند تا فضای مجازی به شکل صحیح مدیریت شود.

عضو کمیسیون قضایی مجلس با اشاره به شهادت طلبه همدانی عنوان کرد: با توجه به اینکه اتفاق محتوای مجرمانه و تشویق به ارتکاب جرم است لذا این موضوع را با حضور مسئولان ذیربط در جلسه بعدی کمیسیون بررسی می‌کنیم.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار