کد خبر: ۴۸۴۸۲۹
تاریخ انتشار: ۰۹ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۶

یک عضو کمیسیون انرژی مجلس، ضمن تأیید اینکه مجلس برنامه‌ای برای افزایش قیمت بنزین ندارد، از طرفی معتقد است که هرگونه افزایش قیمت موجب افزایش قیمت در کالاهای اساسی می‌شود.

حبیب‌الله کشت‌زر عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در گفت و گویی با اشاره به برخی اظهارنظرها پیرامون افزایش قیمت بنزین، گفت: مجلس هیچ تصمیم و برنامه‌‌ای برای افزایش قیمت بنزین ندارد.

وی با اشاره به تبعات افزایش قیمت بنزین، اظهار داشت: تورم موجود در کشور بیش از 40 درصد است، در صورتی که بخواهیم قیمت بنزین را واقعی و متناسب با نرخ تورم در نظر بگیریم، قیمت فعلی بنزین باید به رقمی بیش از 2 هزار تومان افزایش یابد که اصلا منطقی نیست.

عضو کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه افزایش قیمت بنزین به افزایش بی‌رویه قیمت‌ها، به‌خصوص قیمت‌های کالاهای اساسی منجر می‌شود، تصریح کرد: در این شرایط هیچ برنامه‌ای برای افزایش قیمت بنزین وجود ندارد و جای هیچ نگرانی نیست.

کشت‌زر در تشریح یکی از دلایل افزایش نیافتن قیمت بنزین، گفت: در حال حاضر وضع معیشتی و اقتصادی مردم با توجه به رشد فزاینده قیمت‌ها، اجازه افزایش قمیت در بنزین را نمی‌دهد، زیرا بار اضافی به اقتصاد خانوار تحمیل می‌کند.

عضو کمیسیون انرژی مجلس در پایان خاطرنشان کرد: افزایش قیمت بنزین به صلاح نیست، زیرا تأثیر مستقیمی بر افزایش قیمت کالاهای دیگر نیز خواهد داشت.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار