کد خبر: ۴۸۴۸۳۱
تاریخ انتشار: ۰۹ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۷

رئیس اتاق اصناف ایران از خسارت ۱۳ هزار میلیارد تومانی سیل به واحدهای صنفی مناطق سیل زده خبر داد.

به گزارش شفاف، سعید ممبینی در خصوص میزان خسارت وارده سیل به اصناف گفت: خسارت وارده از سیل به واحدهای صنفی بیش از 13 هزار میلیارد تومان بوده است که فقط 3 هزار میلیارد تومان خسارت به 30 هزار هکتار از مزارع نیشکر وارد شده و حدود 300 هزار تن شکر آسیب دیده که با پیگیری‌های انجام شده مجوز واردات 400 هزار تن شکر به کشور برای تأمین بازار گرفته شده است.

رئیس اتاق اصناف ایران یادآور شد: در سیل اخیر بیش از 8 هزار و 800 واحد صنفی آسیب دیده‌اند که هنوز برخی از شهرها در استان خوزستان همچون شادگان، خرمشهر و آبادان برآورد خسارت نشده و همچنان درگیر سیل هستند و تاکنون یک هزار و 170 میلیارد تومان پیش‌بینی خسارت صورت گرفته است.

وی تاکید کرد: با توجه به بالا بودن حجم خسارت‌های وارده به واحدهای صنفی در مناطق سیل زده از دولت خواستاریم در خصوص بیمه و مالیات این واحدها تصمیمات مناسبی گرفته شود و به اصناف قول استمهال مالیات و بیمه این واحدها داده شده است.

ممبینی در خصوص امداد و کمک رسانی واحدهای صنفی به مناطق سیل زده اظهار کرد: در این راستا با همراهی بسیج اصناف کشور و اتاق اصناف ایران یک همایش در استان گلستان و شهرستان آق‌قلا و یک همایش نیز در استان خوزستان برگزار شد و بین 35 تا 40 میلیارد تومان کمک نقدی و غیر نقدی از سوی اصناف و اتاق‌های اصناف به مناطق سیل زده ارسال شد.

رئیس اتاق اصناف ایران گفت: خوشبختانه تصمیم‌های خوبی در راستای احیا و بازسازی مناطق سیل زده گرفته شده و به همین منظور کارگروهی تشکیل شده که قرار است 30 هزار بسته لوازم خانگی از سوی ستاد اجرایی حضرت امام خمینی (ره) و 40 هزار بسته لوازم خانگی از سوی هلال احمر به این مناطق ارسال شود.

وی با بیان اینکه اصناف در بهترین شکل ممکن کنار دولت در فرایند تامین و توزیع کالا مشارکت داشته اند، گفت: اصناف کارنامه خوبی در مدیریت بازار ارائه کرده اند و کوتاهی نداشته اند و در فرایند تامین و توزیع کالا دولت را همراهی کرده اند.

افزایش 25 درصدی میزان فروش های فوق العاده

رئیس اتاق اصناف ایران در خصوص برگزاری فروش های فوق العاده در سال 97 اظهار کرد: در اسفند سال 97 حدود 8 هزار و 353 واحد فروش فوق العاده در کشور داشتیم که نسبت به سال 96 حدود 25 درصد افزایش داشته که حاکی از مشارکت بیشتر اصناف و اتحادیه ها در مساله تنظیم بازار است و در این راستا استان فارس با 2 هزار و 520 واحد و استان خراسان رضوی با 916 واحد بیشترین فروش فوق العاده را داشتند.

وی در خصوص برگزاری نمایشگاههای بهاره در اسفند 97 تصریح کرد: در اسفند سال 97 حدود 138 نمایشگاه بهاره در کشور با 15 هزار 843 غرفه برگزار شدکه نسبت به سال قبل حدود 38 از نظر تعداد و 28 درصد از نظر تعداد غرفه نسبت به سال قبل کاهش داشته و استان کرمانشاه با برگزاری 14 نمایشگاه و استان هرمزگان با برگزاری 12 نمایشگاه بیشترین نمایشگاه را برگزار کرده اند.

ممبینی تاکید کرد: از تعداد فروش های فوق العاده یی که برگزار شده 37 درصد در حوزه پوشاک و کیف و کفش، 23 درصد خشکبار و شیرینی، 17 درصد مواد غذایی ، 13 درصد شوینده و 10 درصد موادپروتینی عرضه داشته اند.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار