کد خبر: ۴۸۵۳۵۸
تاریخ انتشار: ۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۵

تازه‌ترین شماره‌ مجله‌ نمایش با نگاهی ویژه به تئاتر و فلسفه، ویژه‌ اسفند ۹۷ و فروردین ۹۸ به سردبیری نصرالله قادری منتشر شد تا او کماکان با این مجله ادامه دهد.

به گزارش شفاف، شماره‌ها‌ی 234 و 235 ماهنامه‌ نمایش (دو مجلد در یک جلد) ویژه‌ اسفند 1397 و فروردین 1398 منتشر شد. این شماره در حالی با سردبیری نصرالله قادری منتشر می‌شود که آقای قادری پیشتر به سبب بازنشستگی با مجموعه انتشارات خداحافظی کرده بود و جای خود را به مهرداد رایانی مخصوص داده بود. این در حالی است که انتقادها از مجله نمایش و سبک و سیاق آن بسیار بوده است. گویا آقای قادری برای سردبیری با مجله نمایش قرارداد تازه‌ای بسته است.

به گفته روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی این شماره نگاهی ویژه به تئاتر و فلسفه دارد و در این راستا شامل ترجمه مقاله‌هایی از پل مونگان، تام استرن، ایلم اژدر و...، گفتگو با دکتر یدالله آقاعباسی با عنوان «فقر فلسفه افتخاری ندارد»، نقد نمایش‌های «پابرهنه، لخت، قلبی در مشت»، «تابستان»، «موی سیاه خرس زخمی»، «هفت خواب» و «سلول»، گفتگو با آندرانیک خچومیان، جواد انصافی و محسن میرزاعلی، «در فراق یاران» و «عیدانه» از هستند. سرمقاله‌ این شماره با عنوان «تئاتر، آی تئاتر، کی می‌رسد رستاخیز؟» به قلم نصرالله قادری نوشته شده است.

مخاطبان می‌توانند مقالات «تئاتر ایران بعد از انقلاب اسلامی» به قلم دکتر مهرداد رایانی‌مخصوص، مقاله‌ «مطالعه‌ نقش ماهنامه‌ نمایش در شکل‌گیری رویکرد انتقادی در تئاتر ایران (1394 تا 1397 ش)» به قلم دکتر غلامحسین دولت‌آبادی و مقاله‌ «بررسی تطبیقی نمایشنامه‌ اژدهاک، نوشته‌ بیضایی و پرومته در بند، اثر اشیل، براساس ریختارهای نمایشی» را به قلم لادن شیرمرد در بخش دیگری از این مجله بخوانند.

نکوداشت این شماره به مهندس فریدون علیاری و استاد منصور خلج اختصاص دارد که به همراه یادداشت‌هایی به قلم عبدالرضا فریدزاده، عزت‌الله مهرآوران و المیرا پارسا چاپ شده است.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار