کد خبر: ۴۸۵۳۶۳
تاریخ انتشار: ۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۵

محمد رضایی‌راد قصد دارد متن «فرشته تاریخ» خود را روی صحنه برد.

به گزارش شفاف، محمد رضایی‌راد که پس از یک دوره دوری از تئاتر با نمایش «آنک انسان» در اوایل دهه اخیر به تئاتر بازگشته بود، این روزها فعالیت‌های هنریش را افزایش داده است. در حالی که سال گذشته متن «من یک بلوتوثی هستم» او توسط افسانه ماهیان در پلاتو داربست روی صحنه رفته بود و نمایش «فعل» او در تئاتر شهر در سال 1396 با استقبال گرم مخاطبان و فروش خوب نمایشنامه در بازار کتاب همراه بود، قرار است این نویسنده و کارگردان تازه‌ترین اثر نمایشی خود با عنوان «فرشته تاریخ» را در یکی از سالن‌های معتبر تهران روی صحنه می‌برد.

«فرشته تاریخ» با رویکردی آزاد، به روایت آخرین شب از زندگی «والتر بنیامین»، فیلسوف و نظریه‌پرداز مشهور آلمانی می‌پردازد. والتر بنیامین، از چهره‌های متفاوت تاریخ فلسفه در قرن بیستم است که با وجود عمر کوتاه و مرگ زودهنگامش، تاثیر عمیقی بر بسیاری از روشنفکران، هنرمندان و نظریه‌پردازان پس از خود داشته است.

طبق اعلام روابط عمومی گروه تمرین و آماده‌سازی نمایش «فرشته تاریخ» از پاییز سال گذشته آغاز شده و اکنون به مراحل نهایی رسیده و گروه اجرایی این نمایش اکنون در انتظار طی شدن مراحل اداری و کسب مجوزهای لازم برای آغاز رسمی تبلیغات و پیش فروش بلیت‌های خود هستند.

«فرشته تاریخ» یازدهمین نمایش «گروه تئاتر خانه» به سرپرستی محمد رضایی‌راد است که در سال‌های اخیر آثاری موفقی چون «فعل»، «آنک انسان»، «داستان‌هایی از بارش مهر و مرگ» و «بر اساس دوشس ملفی» را روی صحنه برده‌اند.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار