کد خبر: ۴۸۵۵۶۵
تاریخ انتشار: ۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۵

رییس کمیته عمران شورای اسلامی شهر تهران گفت: طی چند روز آینده، جمع‌آوری سازه پل قدیمی گیشا آغاز خواهد شد که این روند حدود دو ماه به طول خواهد انجامید، بعد از اجرای پروژه بخش‌های مورد نیاز پل قدیمی گیشا مجدد احیا خواهد شد.

به گزارش شفاف، افشین حبیب‌زاده که به همراه شهربانو امانی از اعضای کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر تهران صبح امروز از دو پروژه تقاطع بزرگراه شهید چمران و بزرگراه جلال آل احمد (پل گیشا) و زیرگذر استاد معین بازدید کردند.

افشین حبیب‌زاده رئیس کمیته عمران شورای شهر تهران از توافق برای نصب تابلو روزشمار برای افتتاح دو پروژه تقاطع بزرگراه شهید چمران و بزرگراه جلال آل احمد (پل گیشا) و زیرگذر استاد معین تا تیرماه خبر داد و اظهار کرد: از چند روز آینده جمع‌آوری سازه پل قدیمی گیشا آغاز خواهد شد که این روند حدود دو ماه به طول خواهد انجامید؛ بعد از اجرای پروژه بخش‌های مورد نیاز پل قدیمی گیشا مجدد احیا خواهد شد.

نائب رییس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به احتمال بوجود آمدن مشکلات ترافیکی با برداشته شدن سازه قدیمی پل گیشا اظهار کرد: سعی شده تا با همکاری پلیس راهنمایی و رانندگی تدابیر لازم برای به حداقل رساندن مشکلات ترافیکی اندیشیده شود؛ از این رو تا زمانی که عملیات خاکبرداری شروع می‌شود، دسترسی‌های جدیدی در طول پروژه اضافه خواهد شد تا بار ترافیکی توزیع شود.

وی به زمان آغاز پروژه تقاطع بزرگراه شهید چمران و بزرگراه جلال آل احمد در سال 94 اشاره کرد و با تاکید بر لزوم تسریع در به اتمام رساندن این پروژه گفت: یکی از مشکلات این پروژه وجود معارضین تاسیساتی متعدد بود که با تلاش کارشناسان و دستگاه‌های مربوطه این مساله مرتفع شده و پروژه آماده خاکبرداری است.

حبیب‌زاده در ادامه به ارائه توضیحاتی درباره پروژه زیرگذر استاد معین پرداخت و افزود: در این پروژه نیز تغییراتی رخ داده و در تقاطع خیابان آزادی تونل پیش‌بینی شده است؛ با مطالعات جدید انجام شده توسط شهرداری شاید مسیر جنوب به شمال تونل جهت عبور عابرین و دوچرخه در نظر گرفته شود.

رییس کمیته عمران شورای اسلامی شهر تهران با یبان اینکه در این پروژه از روش جدیدی برای خاکبرداری استفاده می شود ، گفت: در روش جدید، تعداد هفت عدد تیر عمود بر خیابان آزادی اجرا شده است و خاکبرداری و مقاوم‌سازی به صورت مقطعی است تا هیچ نشستی در خیابان آزادی نداشته باشیم البته خیابان آزادی مرتب و لحظه‌ای پایش می‌شود تا مشکلی برای این خیابان بوجود نیاید و برای این پروژه نیز از تیر ماه روزشمار اتمام پروژه نصب خواهد شد و ان‌شالله تا پایان سال به بهره‌برداری خواهد رسید.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار