کد خبر: ۴۸۵۷۱۲
تاریخ انتشار: ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۵

معاون وزارت آموزش و پرورش با اشاره به ضرورت تغییر در شیوه آموزش‌های ضمن خدمت معلمان گفت: یکی از مسائل حاد و اساسی آموزش و‌پرورش، مسئله آموزش نیروی انسانی است.

علی الهیار ترکمن در گفت و گویی درباره ضرورت ایجاد تغییرات در دوره‌های ضمن خدمت معلمان با هدف توانمندسازی و بالا بردن مهارت‌های تخصصی آنها برای ایفای وظایف مهم شغل معلمی اظهار کرد: یکی از مسائل حاد و اساسی آموزش و پرورش، مسئله "آموزش نیروی انسانی" است به‌ویژه آموزش‌هایی که باعث ارتقای حرفه‌ای معلمان شود.

وی افزود: دوره‌های بازآموزی برای توانمندسازی معلمان را از چند طریق دنبال می‌کنیم؛ در درجه نخست چارچوب مشخصی در حال تدوین است که از ظرفیت‌های دانشگاه فرهنگیان و آموزش از راه دور استفاده کنیم همچنین وقتی شبکه یکپارچه آموزش و پرورش "سینا" به بهره‌برداری کامل رسید از ظرفیت آن برای آموزش‌ معلمان بهره برده و پکیج آموزش‌های ضمن خدمت ارائه خواهد شد.

معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش  و پرورش درباره برگزاری دوره‌های حضوری برای توانمندسازی معلمان تصریح کرد: این دوره‌ها با توجه به اینکه فرهنگیان به لحاظ زمانی در مضیقه هستند چندان مورد توجه نیست؛ باید دوره‌های مجازی فعلی حتما بازنگری شود و بر روی ارتقای کیفی متمرکز شد البته این به انگیزه معلمان نیز باز می‌گردد.

الهیار ترکمن با اشاره به اینکه در نظام اداری آموزش‌ها و امتیازاتی که از آموزش‌ها برای یک کارمند به دست می‌آید از مدار اصلی خود خارج شده است، عنوان کرد: این مسئله صرفاً به آموزش و پرورش و معلمان بر نمی‌گردد و یک اپیدمی در کشو است که کارمندان نسبت به دوره‌های بازآموزی بی‌اعتنا هستند و باید با بالا بردن کیفیت دوره‌ها و جدی گرفتن آنها فرآیند را ارتقا داد.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار