کد خبر: ۴۸۵۷۲۰
تاریخ انتشار: ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۷

عضو هیئت رئیسه کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی گفت: وظیفه شبکه‌های برون مرزی مقابله با هجمه‌های تبلیغاتی و رسانه ای غرب علیه ایران است.

به گزارش شفاف، محمدجواد جمالی نوبندگانی نماینده مجلس شورای اسلامی و عضو هیئت رئیسه کمیسیون امنیت ملی در دیدار خود از معاونت برون مرزی رسانه ملی درباره اهمیت وجود شبکه‌های برون‌مرزی تصریح کرد: شبکه‌های برون مرزی رسانه‌ملی در نظام مقدس جمهوری اسلامی توانستند انحصار اخبار توسط خبرگزاری‌های غربی و آمریکایی را که همواره بر محور اهداف و منافع دولت‌هایشان سیاستگذاری می‌شد، بشکنند و صدای بی صدای مردمی از جهان شوند که مدت‌ها در سایه غول‌های رسانه‌ای، محو شده بودند.

نماینده مردم فساء در مجلس شورای اسلامی افزود: آنچه که شبکه‌های برون‌مرزی در رساندن پیام انقلاب و اندیشه‌ها و آرمان‌های نظام و صدای مظلومان جهان انجام می‌دهند بسیار مهم است و از اقدامات بازدارنده محسوب می‌شود. رسانه‌های معاند و مخالف نظام مقدس جمهوری اسلامی‌، مدت‌هاست با این واقعیت روبه رو شده‌اند که انحصار رسانه‌ای شکسته شده و تنها در اختیار آن‌ها نیست.

جمالی نوبندگانی درباره اقدام جمهوری اسلامی درباره توقف بخشی از اقدامات ایران در قبال توافق برجام گفت: جمهوری اسلامی حتی پیش از آغاز مذاکرات برجام، حسن نیت خود را در خصوص فعالیت‌های صلح‌آمیز هسته‌ای بارها اثبات کرده بود و بعد از امضای برجام نیز همواره به تعهدات خود پایبند بود و این مورد به کرات در گزارش‌های آژانس بین‌المللی انرژی اتمی (IAEA) تاکید شده است اما با خروج آمریکا از برجام و در اعتراض به اقدامات ناکافی سایر کشورهای عضو این توافق، جمهوری اسلامی تصمیم گرفت با دادن مهلتی به کشورهای( 1+4) برای انجام تعهدات خود، بخشی از اقدامات خود را در اجرای برجام کاهش دهد.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون امنیت ملی تاکید کرد: در این برهه حساس که بی شک رسانه‌های آمریکایی و غربی به دنبال ایجاد موج منفی علیه ایران هستند باید رسانه‌های نظام به ویژه شبکه های برون مرزی با دعوت از کارشناسان و اهل فن‌، ابعاد مختلف این مساله را به درستی اطلاع‌رسانی کنند و بر این مساله که جمهوری اسلامی علیرغم عهدشکنی آمریکا و کوتاهی اروپا ، همچنان به تعهدات خود در برجام پایبند بوده است ، تاکید شود.

وی تاکید کرد : این بسیار مهم است که افکار عمومی دریابند که جمهوری اسلامی با وجود تمام مشکلات و تحریم‌های ظالمانه و یک سویه آمریکا که برخلاف روح برجام علیه ایران اعمال شده، همچنان به تعهدات خود عمل کرده و آغازگر این تصمیم نبوده است.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: