کد خبر: ۴۸۵۷۸۵
تاریخ انتشار: ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۵

مدیر فروشگاه مجازی شهروند گفت: در چند ماه گذشته فرد یا افرادی با هویت نامعلوم با برقراری تماس با شهروندان، خود را نماینده شرکت شهروند معرفی کرده و در برخی مناسبتهای خاص، با سوء استفاده از اعتماد شهروندان اقدام به کلاهبرداری می‌کنند.

به گزارش شفاف، رضا هادیان‌فر اظهار کرد: پیرو اطلاع‌رسانی فروشگاه مجازی شرکت شهروند مبنی بر کلاهبرداری احتمالی از نام و برند شرکت شهروند، از طریق تماسهای تلفنی و ارسال پیامک‌های جعلی، پیگیری‌های لازم برای روشن شدن اذهان عمومی و شناسایی این افراد، توسط سازمان‌های مسئول صورت گرفت.

وی تصریح کرد: در چند ماه گذشته، فرد یا افرادی با هویت نامعلوم با برقراری تماس با شهروندان، خود را نماینده این شرکت معرفی کرده و در برخی مناسبتهای خاص با سوء‌استفاده از اعتماد شهروندان اقدام به کلاهبرداری می‌کنند.

مدیر فروشگاه مجازی شهروند با اشاره به نحوه انجام اینگونه کلاهبرداری‌های تلفنی که در جامعه کنونی بسیار مشاهده می‌شود، افزود: در بیشتر موارد این افراد از طریق تماسهای تلفنی و پیامک با عناوین مختلف از قبیل برنده شدن در قرعه‌کشی شهروند، از مردم کلاهبرداری کرده و اعلام می‌دارند با واریز مبلغی به شماره حسابها یا کارتهای خود، کالای مورد نیاز آنان را به مقاصد مختلف ارسال می‌کنند، در حالی که حساب‌ها یا کارتهای اعلامی معمولاً جعلی است و کالایی برای مشتریان ارسال نخواهد شد.

هادیان‌فر با یادآوری روش‌های مشابهی که در گذشته در فروش محصولات دیگری نظیر کالاهای آرایشی و بهداشتی نیز صورت گرفته است، تصریح کرد: در این زمینه شرکت شهروند از طریق واحد حقوقی و دستگاههای نظارتی اقدام به پیگیری کرده و به تمامی شهروندان گرامی توصیه می‌شود در صورت تماس یا پیامک‌های مشکوک با این مضمون ضمن عدم پاسخگویی مراتب را جهت بررسی و پیگیری‌های بیشتر به مرکز تماس شرکت شهروند به شماره 4884-021 اعلام کنند.

مدیر فروشگاه مجازی شرکت شهروند در پایان خاطر‌نشان کرد: تمامی اطلاع رسانی‌ها در خصوص قرعه کشی‌ها، فروش‌های ویژه، جشنواره‌های مناسبتی، رخدادها و اخبار شهروند فقط از طریق روابط عمومی، وب سایت رسمی شرکت به نشانی www.shahrvand.ir، رسانه‌های اجتماعی و باشگاه مشتریان شهروند صورت می‌پذیرد.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار