کد خبر: ۴۸۵۷۸۶
تاریخ انتشار: ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۵

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ، از دستگیری ۶ عضو یک گروه جاعلان حرفه‌ای خبر داد.

به گزارش شفاف، اوایل سال 1398، در پی طرح شکایت معاونت حقوقی یکی از بانکهای خصوصی مبنی بر دریافت تسهیلات بانکی توسط یک شرکت صوری، پرونده مقدماتی در این رابطه تشکیل و برای رسیدگی در اختیار اداره سیزدهم مبارزه با جعل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

در همان تحقیقات اولیه مشخص شد فرد یا افرادی با تأسیس و ثبت یک شرکت صوری و به بهانه تأسیس یک کارخانه تولیدی اقدام به دریافت بیش از 13 میلیارد تومان تسهیلات بانکی کرده و پس از دریافت این مبلغ از محل شرکت متواری شدند.

با بررسی اسناد و مدارک ارائه شده توسط شرکت کاغذی به بانک، کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که شرکت به نام یک خانم ثبت شده که در ادامه، با شناسایی محل سکونت این خانم بازنشسته در شمال شرق تهران مشخص شد وی هیچ اطلاعی از ثبت شرکت به نام خود ندارد.

کارآگاهان اداره سیزدهم پلیس آگاهی با بررسی شواهد و مستندات اطمینان پیدا کردند که با یک گروه حرفه‌ای از افراد جاعل و کلاهبردار روبه‌رو هستند لذا در شرایطی که کمترین اطلاعات درباره هویت واقعی این افراد وجود داشت اما با اقدامات ویژه پلیسی موفق به شناسایی هویت 6 عضو این گروه از جاعلان و کلاهبرداران شدند.

همزمان با ادامه اقدامات پلیسی برای دستگیری اعضای این گروه 6 نفره، رسیدگی به یک پرونده جعل و برداشت غیرمجاز از حساب یک شرکت ساختمان‌سازی معتبر به ارزش 24 میلیارد تومان نیز به اداره سیزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ ارجاع شد که بررسی، تطابق اسناد و مدارک مجعول این پرونده با مدارک پرونده 13 میلیارد تومانی، همگی حکایت از آن داشت که جاعلان حرفه‌ای این پرونده به شیوه‌ای مشابه در هر دو پرونده اقدام به جعل مدارک کرده و در پرونده اخیر (24 میلیارد تومانی) نیز با جعل مدارک شناسایی و حساب بانکی متعلق به مدیرعامل شرکت اقدام به برداشت 24 میلیارد تومان از حساب شرکت کردند.

همزمان با قطعی شدن انجام جعل و کسب مال نامشروع توسط یک گروه از جاعلان حرفه‌ای در هر دو پرونده، کارآگاهان اداره سیزدهم پلیس آگاهی با شناسایی مخفیگاه این 6 نفر در منطقه قلعه حسن‌خان، روز پنجشنبه مورخ 19 اردیبهشت 98 و طی چند عملیات همزمان اقدام به دستگیری تمام آنها کردند.

سردار علیرضا لطفی؛ رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام این خبر گفت: با انتقال تمام متهمان به پلیس آگاهی، در همان تحقیقات اولیه مشخص شد متهمان قصد داشتند تا با تبدیل مبالغ به دست آمده به دلار و یورو، پولها را از کشور خارج کنند اما با دستگیری آنها و کشف وجوهات تبدیل شده به ارز عملاً هیچگونه پولی از کشور خارج نشده و در حال حاضر ، تحقیقات تکمیلی برای شناسایی حساب بانکی مجعول متعلق به متهمان و همچنین شناسایی دیگر جرایم ارتکابی آنها در دستور کار کارآگاهان پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته و رسیدگی به پرونده متهمان در مراحل مقدماتی قرار دارد.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار