کد خبر: ۴۸۵۷۹۰
تاریخ انتشار: ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۶

بازیگر پیشکسوت تئاتر در مراسم افتتاح رسمی نمایش آپرکات گفت: «از جامعه‌شناسان تقاضا می‌کنم که تئاترهای روی صحنه را ببینند؛ هنرمندان تئاتر امروز، مسائل روز جامعه را بررسی می‌کنند.»

به گزارش شفاف، رویا افشار، بازیگر پیشکسوت تئاتر، سینما و تلویزیون در مراسم افتتاح رسمی نمایش آپرکات گفت: نمایش «آپرکات» به نویسندگی و کارگردانی محمدرضا قلیپور نمایشی دارای فکر و اندیشه است. سوژه و موضوع نمایش نامه بسیار مهم است. این نمایش مسائل مهم بسیاری را مانند فقر جامعه، بیکاری، مهاجرت در زمان کوتاهی بررسی کرده است و با زبان طنز در مورد اتفاق‌های ناگواری صحبت کرده است که برای برخی می‌افتد و معلوم نیست چرا و چگونه این اتفاقات رخ می‌دهد؛ درست مثل کرمی که در سیبی نهان شده و وقتی سیب را نابود می‌کند ما تازه متوجه آن می‌شویم.»

او با ابراز خرسندی از حضور بهروز بقایی، بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون که پس از 10 سال دوباره بر صحنه تئاتر ایفای نقش می‌کند، افزود: «بیش از هر چیز بسیار لذت بردم که پس از سال‌ها بار دیگر بهروز بقایی را روی صحنه دیدم.»

رویا افشار ضمن دعوت از جامعه‌شناسان و سیاستگذاران برای دیدن این نمایش گفت: «همچنان پس از گذشت 40 سال باز هم از جامعه شناسان تقاضا می‌کنم که تئاترهای روی صحنه را ببینند این روش بسیار بهتر از آن است که در خانه موضوعات اجتماعی را نقد و بررسی کنیم.»

او افزود: «هنرمندان تئاتر امروز، مسائل روز جامعه را بررسی می‌کنند. دیدن مسائل روز و نگاه کردن به آنها از چشم جوانان شاید به ما راه‌حل‌های درست‌تری ارائه دهد.»

این پیشکسوت تئاتر و تلویزیون در مورد نمایش «آپرکات» با تاکید براینکه این نمایش نگاه جامعه‌شناسانه‌ای به مسائل روز جامعه دارد تاکید کرد: «نمایشنامه «آپرکات» از درون مایه طنز قوی برخوردار است. کارگردان نمایش «آپرکات» اشتیاق زیادی به مسایلی دارد که در بستر اجتماع روی می‌دهد، مسائلی که شاید سطحی شده باشند و کسی حوصله بررسی و رفع آن مشکلات را نداشته باشد؛ اما همچنان موضوعات ریشه ای هستند و باید برطرف شوند.»

نمایش «آپرکات» به نویسندگی و کارگردانی محمدرضا قلی‌پور و بازیگری بهروز بقایی، فرشته فرشاد،عماد عابدی، فریناز صراف و تهیه‌کنندگی نشر آواژ تا 13 خرداد به مدت 95 دقیقه در سالن خلیج فارس فرهنگسرای نیاوران به روی صحنه می‌رود.  منوچهر والی‌زاده و زهرا داوودنژاد در مقام صداپیشه با این نمایش همکاری دارند.

در خلاصه‌داستان نمایش آمده: «تو راند آخر، با یه آپرکات گذاشتم تو فکِ زندگی. الان پهن شده کفِ زمین. من دیگه وا می‌سَم کنجِ رینگ به شمارش داور گوش می‌دم.»

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار