کد خبر: ۴۸۵۸۸۵
تاریخ انتشار: ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۸:۳۹

رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال‌احمر گفت: برنامه‌ریزی لازم برای حفظ و تامین سلامت زائران در حج ۹۸ انجام شده و با توجه به تجربیات سال‌های قبل و خرید ۸۵ درصد از داروهای مورد نیاز حج، مشکلی برای تأمین داروهای زائران وجود ندارد.

به گزارش شفاف،‌ دکتر محمد تقی حلی‌ساز از تایید توانایی جسمی 77 هزار زائر (95 درصد) از میان مجموع 84 هزار زائر متقاضی برای اعزام به حج 98 خبر داد.

وی با اعلام انجام معاینات جسمی 95 درصد زائران متقاضی اعزام به حج، اظهار کرد: معاینات 6 هزار متقاضی باقیمانده نیز در دست انجام است.

حلی‌ساز افزود: آزمایش غربالگری زائران نشان داده است که 20 درصد مبتلا به فشار خون، 12 درصد قند خون و 4٫5 درصد مبتلا به بیماری‌های قلبی هستند، زائرانی که معاینات پزشکی آنها انجام شده است می‌توانند برای واکسیناسیون به پزشک خود مراجعه کنند.

رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت هلال‌احمر با اعلام اعزام نخستین گروه پزشکی هلال احمر به عربستان در 13 تیر، گفت: برنامه‌ریزی لازم برای حفظ و تامین سلامت زائران در حج 98 انجام شده و با توجه به تجربیات سال‌های قبل و خرید 85 درصد از داروهای مورد نیاز حج، مشکلی برای تأمین داروهای زائران وجود ندارد.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: