کد خبر: ۴۸۵۹۴۸
تاریخ انتشار: ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۱

نمایش « ماربازی » کاری از سعید دشتی پس از توقفی کوتاه در بلیت‌فروشی و حل مشکلات مجوز در ایرانشهر اجرا می‌شود.

به گزارش شفاف، هفته پیش بهاره رهنما در چند پیام در فضای مجازی از لغو مجوز نمایش «مار بازی» به کارگردانی مشترک سعید دشتی و صحرا فتحی خبر داد. این پیام‌ها با پیامی از سوی بهنوش بختیاری دست‌مایه چند خبر درباره توقیف نمایش شد، نمایشی که اساساً اجرا نشده بود که بخواهد توقیف شود. بیشتر نگاه‌ها در رسانه‌ها نیز به سوی اختلاف میان بهاره رهنما و بهنوش بختیاری جلب شد؛ اما مسأله آن بود که به نظر می‌رسید اختلاف اصلی میان صحرا فتحی در مقام نویسنده و کارگردان و بهنوش بختیاری بوده است که پیشتر در کانادا و ایران نمایش «شب‌کاری» را کار کرده بودند. در جریان اختلافات میان صحرا فتحی و سام درخشانی در نمایش «شب کاری» بهنوش بختیاری از خانم فتحی حمایت کرده بود. نمایش «شب کاری» براساس متنی از رسول کاهانی و تهیه‌کنندگی محمد قدس بود.

اما پس از مطرح شدن «مار بازی» اختلاف کارگردان و بازیگر همکار عیان شد تا جایی که در سامانه بلیت‌فروشی نام صحرا فتحی به عنوان کارگردان حذف می‌شود و در ادامه گویا در پی شکایت بختیاری پیش‌فروش نمایش متوقف می‌شود. مدیر دفتر شورای نظارت و ارزشیابی نیز اعلام می‌کند این نمایش از ممیزان این دفتر مجوزهای لازم را دریافت کرده است و لغو اجرا ارتباطی با محتوای نمایش ندارد. نمایشی که به نظر همان نمایش «شب‌کاری» است که با تغییر چند دیالوگ و نام شخصیت‌ها روی صحنه می‌رود.

امروز صبح اما سامانه بلیت‌فروشی این نمایش گشایش یافته است تا مشخص شود مشکل اصلی این نمایش نام صحرا فتحی بوده است. اسم فتحی حتی از عنوان بازیگر نیز حذف شده است تا نمایش بتواند در ایرانشهر اجرا شود. از اتفاقات قابل توجه آنکه محمد قدس که پیش از این در نمایش هیچ نقشی نداشته است به عنوان تهیه‌کننده نامش در اطلاعات نمایش ظاهر شود. آقای قدس و خانم فتحی با تأسیس یک شرکت اقدام به فعالیت در اروپا و آمریکا کرده بودند.

قرار است این نمایش از 23 اردیبهشت تا 15 خرداد، هر شب رأس ساعت 20 در تماشاخانه ایرانشهر سالن استاد حمید سمندریان اجرا شود.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار