کد خبر: ۴۸۵۹۴۹
تاریخ انتشار: ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۱

ماجراهای زندگی رولد دال مانند کتاب‌هایش خواندنی است؛ از دوران نویسندگی و حضور در آفریقا تا فعالیت به عنوان جاسوس در جنگ جهانی دوم. «رولد دال و کارخانه داستان‌سازی» سعی دارد به زندگی این نویسنده بریتانیایی بپردازد.

به گزارش شفاف، زندگی رولد دال، نویسنده مشهور انگلیسی که سال‌ها برای کودکان می‌نوشت، حالا در «مشاهیر خفن» دست‌مایه داستانی جدید شده است. انتشارات پیدایش در مجموعه حاضر به زندگی این نویسنده انگلیسی از گذر داستان و با زبانی طنز پرداخته است.

اندرو دانکین، نویسنده «رولد دال و کارخانه داستان‌سازی»، سعی دارد تا با زبانی ساده، مخاطبان را با نویسنده‌ای آشنا کند که تمام زندگی‌اش را صرف کودکان کرده است. دال از جمله داستان‌نویسان مشهور برای گروه سنی کودک و نوجوان است که کتاب‌های او سال‌ها جزو فهرست پرفروش‌های کتاب انگلستان قرار داشت. بسیاری از آثار او طی سال‌های مختلف دست‌مایه خلق فیلم‌های جذابی شد که مخاطبان بسیاری از سراسر جهان داشت. برخی معتقدند که هر کودکی باید پیش از آنکه وارد دوره بزرگسالی شود، کتاب‌های او را بخواند. ماجراهای زندگی دال مانند کتاب‌هایش خواندنی است؛ از دوران نویسندگی و حضور در آفریقا تا فعالیت به عنوان جاسوس در جنگ جهانی دوم.

در بخش‌هایی از این کتاب می‌خوانیم: رولد دال، نویسنده. در واقع شاید بزرگترین نویسنده داستان‌های کودکان در همه دوران‌ها باشد، همه می‌دانند چرا دال مرده‌ای بلندآوازه است. بعضی آدم‌ها به خاطر انجام کارهای شجاعانه در طول زندگی خود، مرده‌های نام‌آوری می‌شوند. اما دال شهرتش را از نشستن در کلبه کوچک پشت حیاط خانه‌اش به دست آورد. نوشتن کار هر روزه او بود. شاید به خودتان بگویید این که نشد زندگی. ولی جنبه دیگر زندگی رولد دال چطور؟ وقتی نمی‌نوشت چه کار می‌کرد؟ همان‌طور که خواهید دید، هر لحظه از زندگی او در دنیای واقعی هم مانند داستان‌هایی که نوشته است خطرناک،‌ شگفت‌انگیز، شاد، اندوهبار و هیجان‌انگیز است. ...

«رولد دال و کارخانه داستان‌سازی» با ترجمه علی هداوند به چاپ رسیده است. نشر پیدایش پیش از این نیز عناوینی در این مجموعه منتشر کرده است که از جمله این موارد می‌توان به «آلبرت آینشتاین و فضای بادکنکی»، «ویلیام شکسپیر عاشق» و «مخترعان و ایده‌های داغ داغ» اشاره کرد.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار