کد خبر: ۴۸۵۹۶۷
تاریخ انتشار: ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۹

رئیس کمیته ملی المپیک گفت: با افزایش تعاملات ورزشی ایران و آذربایجان از جمله بازی‌های دوستانه و رفت و آمد هرچه بیشتر قطعاً دو ملت خوشحال می‌شوند.

به گزارش شفاف، آزاد رحیم‌اف، وزیر ورزش جمهوری آذربایجان به همراه سفیر این کشور در راستای توسعه همکاری‌های ورزشی دو کشور صبح امروز با حضور در کمیته ملی المپیک با  صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک دیدار و گفتگو داشتند.

صالحی‌امیری در ابتدای این نشست اظهار داشت: میزان روابط دو کشور در حوزه ورزش در شان دو ملت نیست در همین راستا در نظر داریم تا در سه محور همکاری و تعامل داشته باشیم. برگزاری اردوهای مشترک و میزبانی مسابقات به خصوص در دو رشته کشتی و وزنه برداری، همکاری‌های علمی و آکادمیک و توسعه همکاری‌های هرچه بیشتر ورزشی که باعث گسترش و توسعه روابط سیاسی می‌شود.

 رئیس کمیته ملی المپیک تاکید کرد: با افزایش تعاملات ورزشی از جمله بازی‌های دوستانه و رفت و آمد هرچه بیشتر قطعاً دو ملت خوشحال می‌شوند، اینجا خانه شماست و آذربایجان نیز خانه ماست.

سپس رحیم‌اف وزیر ورزش جمهوری آذربایجان ضمن قدردانی از مهمان نوازی ایران گفت: با همکاری‌ها و تعاملاتی که اشاره کردید کاملا موافقم و در زمینه مبارزه با دوپینگ و کلینیک بازتوانی ورزشکاران نیز نیاز به گسترش فعالیت‌های مشترک داریم. اگر این روابط را تحکیم نکنیم نسل آینده ما را نمی‌بخشد، هیچ محدودیت و مانعی بین دو کشور برای پیشبرد روابط وجود ندارد و برای تحقق برنامه هایی که شما اشاره کردید باید 24 ساعته کار و تلاش کنیم.

وی افزود: با توجه به اینکه در آینده نزدیک بازی‌های المپیک 2020 را پیش رو داریم باید دست به دست هم دهیم و با کمک به یکدیگر با آمادگی کامل به توکیو برویم تا حضوری موفق در این بازی‌ها داشته باشیم.

 در این دیدار نصرالله سجادی سرپرست کاروان اعزامی به توکیو، شاهرخ شهنازی دبیرکل کمیته ملی المپیک، کیکاووس سعیدی خزانه دار کمیته ملی المپیک، عبدالحمید احمدی معاون فرهنگی وزیر ورزش و جوانان، پیمان فخری مدیر نظارت بر تیم‌های ملی، اسلامیان معاون بین المل کمیته ملی المپیک، سلامی مدیر تشریفات کمیته ملی المپیک به همراه سفیر این کشور در تهران حضور داشتند.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار