کد خبر: ۴۸۵۹۸۲
تاریخ انتشار: ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۱
معاون عمرانی استانداری کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد:

یاسوج- معاون عمرانی استانداری کهگیلویه و بویراحمد گفت: ملخ‌ها در جنوب غربی استان مشاهده شده است و کمیته مبارزه با ملخ‌ها با مدیریت سازمان جهادکشاورزی در شهرستان گچساران تشکیل شود.

به گزارش شفاف، عزیز فیلی بعدازظهر دوشنبه در نشست اضطراری شورای مدیریت بحران استان افزود: فرمانداران برای مقابله با هجوم ملخ‌های صحرایی آمادگی کامل داشته باشند و فرماندار گچساران نیز در این خصوص و برای جلوگیری از گسترش این بحران به سایر استان‌ها نشستی با حضور فرمانداران شهرستان‌های همجوار از جمله دیلم، بهبهان، رامهرمز، گناوه و نورآباد برگزار کند.

وی بیان داشت: ۲۰۰ میلیون تومان اعتبار برای مبارزه با این آفت در اختیار جهاد کشاورزی قرار می‌گیرد و فرمانداران سایر شهرستان‌ها، مسئولان شرکت نفت، محیط زیست، هلال احمر و شهرداری نیز موظفند امکانات لازم برای مقابله با این بحران را در اختیار جهاد کشاورزی قرار دهند.

فیلی همچنین با اشاره به احتمال آتش سوزی جنگل‌ها و مراتع در سال جاری گفت: به علت بارش مناسب باران و رشد مراتع به احتمال زیاد در مناطق گرمسیری شاهد وقوع آتش‌سوزی خواهیم بود و در این راستا تمامی فرمانداری‌های هشتگانه استان نسبت به تشکیل قرارگاه عملیاتی مهار آتش برای مقابله با هرگونه آتش سوزی در عرصه‌های جنگلی استان اقدام کنند.

معاون عمرانی استانداری اظهار داشت: تمامی دستگاه‌های اجرایی در این خصوص مشارکت می‌کنند و در نشست کمیته برنامه ریزی شهرستان‌ها اعتباراتی در این راستا مصوب و تخصیص داده شود و از محل اعتبارات استانی نیز اعتباراتی تخصیص می‌یابد و پیگیر اعتبارات کشوری نیز هستیم.

فیلی افزود: برای مدیریت بهتر این موضوع فرماندار هر شهرستان به عنوان فرماندار معین شهرستان دیگری انتخاب شود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار