کد خبر: ۴۸۶۰۱۲
تاریخ انتشار: ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۹:۴۴

مدیر کل نظارت بر محصولات کشاورزی و مواد غذایی سازمان حمایت در خصوص افزایش قیمت تن ماهی گفت: در صورت افزایش غیرمتعارف قیمت و یا وصول شکواییه سازمان حمایت آن را بررسی می کند.

به گزارش شفاف، رستمی مدیر کل نظارت بر محصولات کشاورزی و مواد غذایی سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان گفت: هرچند کنسرو تن ماهی از جمله اقلام اولویت اول و مشمول قیمت گذاری تکلیفی و تثبیتی این سازمان و کارگروه تنظیم بازار نیست، اما واحدهای تولیدی مکلف به رعایت ضوابط قیمت گذاری مصوب هییت تعیین و تثبیت قیمتها و درصدهای سود و ضرایب عمده و خرده فروشی خواهند بود و در صورت افزایش غیرمتعارف قیمت و یا وصول شکواییه سازمان حمایت آن را بررسی می کند.

وی  با اشاره به مصوبه جلسه دی ماه سال گذشته کارگروه تنظیم بازار گفت: کنسرو تن ماهی و محصولات مشابه مشمول قیمتگذاری تثبیتی نیستند و قیمت آن با توجه به کیفیت ، برند و نوع بسته بندی براساس ضوابط قیمت‌گذاری مصوب هیئت تعیین و تثبیت قیمتها و با رعایت رسود و ضرایب عمده و خرده فروشی مصوب کمیسیون هیات عالی نظارت راساً توسط واحدهای تولیدی تعیین می شود.

رستمی با تاکید بر اینکه واحدهای تولیدی باید پاسخگوی عملکرد خود در این زمینه باشند، اظهار داشت: در صورت ارائه شکواییه ای در این خصوص و یا افزایش قیمت غیرمتعارف، این سازمان و سازمانهای صنعت ، معدن و تجارت استانها اقدامات لازم را انجام می دهند.

این مقام مسئول با اعلام اینکه این موضوع پیش از این نیز به انجمن مربوطه اعلام شده است، خاطرنشان کرد: با توجه به اعتراضات واصله ، مکاتبات لازم با واحدهای تولیدی ذیربط و انجمن مربوطه برای ارائه اسناد و مدارک مثبته صورت گرفته است تا نسبت به بررسی عملکرد ایشان اقدام شود.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار