کد خبر: ۴۸۶۰۳۶
تاریخ انتشار: ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۱

اعضای شورای شهر تهران در ادامه بررسی طرح اصلاح اساسنامه انتخابات شوریاری‌ها به بند عدم قرارداد اعضای شورایاری‌ها با شهرداران مناطق رای مثبت دادند.

به گزارش شفاف، اعضای شورای شهر تهران امروز به ادامه بررسی طرح اصلاح اساسنامه و آیین‌نامه انتخابات شورایاری‌ها پرداختند.

در همین ارتباط، آرش میلانی یکی از اعضای ستاد هماهنگی شورایاری‌ها در ارتباط با شرایط کاندیداتوری‌ها در انتخابات شورایاری‌ها اظهار کرد: در گذشته باید کاندیداها حداقل سابقه 5 سال فعالیت‌های مدنی و صنفی به عنوان داوطلب داشته باشند که امسال پیشنهاد شده که این تبصره حذف شود.

در نهایت اعضای شورای شهر تهران به حذف تبصره دوم سابقه 5 سال فعالیت‌های مدنی و همچنین صنفی برای حضور کاندیداها در انتخابات شورایاری‌ها با 16 رای موافق موافقت کردند.

در ادامه اعضای شورای شهر تهران به بررسی تبصره 3 بند ج پرداختند که در این تبصره تمام کارکنان شهرداری تهران، سازمان‌ها، شرکت‌ها و مناطق نمی‌توانند به عنوان کاندیدا در انتخابات شورایاری‌ها شرکت کنند که در ادامه نیز برخی از اعضای شورای شهر تهران از جمله محمود میرلوحی مخالف این بند از تبصره بود و برخی نیز موافق تصویب این بخش از تبصره بودند و در نهایت حذف این بند از تبصره مورد موافقت اعضای شورای شهر تهران نرسید.

اعضای شورای شهر تهران سپس به بررسی یکی از تبصره‌های اصلاحیه اساسنامه انتخابات شورایاری پرداختند که در این بخش آمده است که اعضای شورایاری‌ها در تمامی مناطق نمی‌توانند قراردادی را به صورت استخدامی و معاملاتی با شهرداری تهران داشته باشند که در نهایت با صحبت‌های اعضای شورای شهر تهران این بند با 14 رای به تصویب اعضای شورای شهر تهران رسید و بر اساس آن اعضای شورایاری‌ها نمی‌توانند قرارداد استخدامی و معاملاتی را با شهرداری‌ها داشته باشند.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: