کد خبر: ۴۸۶۰۵۶
تاریخ انتشار: ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۰

کتاب «فلسفه کودک» اثر گرت‌بی. متیوز توسط نشر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان ترجمه و راهی بازار کتاب شد.

به گزارش شفاف،کتاب «فلسفه‌ کودکی» با هدف ایجاد گفت‌وگو میان پژوهشگران و صاحب‌نظران ادبیات کودک از سوی واحد انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان منتشر شد.

گرت‌بی. متیوز در کتابی با عنوان «فلسفه‌ کودکی» با تمرکز بر نظریه‌ ادبیات کودک و مفهوم کودکی زمینه‌ای را برای گفت‌وگو میان پژوهش‌گران، منتقدان و صاحب‌نظران ادبیات کودک فراهم آورده است.

دیدگاه برخی از فیلسوفان درباره‌ کودکی، نظریه‌ و مدل‌های کودکی، ‌ پیاژه و فلسفه، ‌پیاژه و نگه‌داری، رشد اخلاقی، حقوق کودکان، یادزدودگی کودکی و... عنوان بعضی از سرفصل‌های این کتاب است.

بر این اساس، مرتضی خسرونژاد و فریده پورگیو در مقدمه‌ این اثر آورده‌اند: :«اینک که چندین سال از تاسیس دوره‌ کارشناسی ارشد ادبیات کودک در دانشگاه شیراز و چند دانشگاه دیگر کشور می‌گذرد، نیاز به منبع‌های معتبر و به‌روز در این زمینه هر دم آشکارتر احساس می‌شود. گرایش روزافزون دانشجویان دکتری در رشته‌های گوناگون علوم انسانی و تربیتی به تدوین رساله‌های خویش در قلمرو ادبیات کودک نیز بر این نیاز، پیوسته می‌افزاید.

این اثر به طور ویژه برای درس‌های دوره‌ کارشناسی ارشد ادبیات کودک در نظر گرفته شده و یا از چنان اعتبار و ژرفایی برخوردار است که به کار مطالعه‌ همه دانشجویان علاقه‌مند به بحث‌های نظری و نیز منتقدان و نظرورزان ادبیات کودک می‌آید.»

این کتاب با دارا بودن واژه‌نامه انگلیسی به فارسی، نمایه ‌نامی و نمایه موضوعی در 10 فصل از سوی سعید و مریم حسام‌پور ترجمه و در شمارگان 2500 نسخه منتشر شده است.

«فلسفه‌ کودکی» در 144 صفحه و به قیمت 10هزار تومان از سوی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به چاپ رسیده است.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: