کد خبر: ۴۸۶۱۰۳
تاریخ انتشار: ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۹

جمعی از جوانان جهادی و انقلابی کشور در اقدامی مردم سیل‌زده کشور را به سفر زیارتی قم و مشهد اعزام می‌کنند.

به گزارش شفاف، اوایل عید نوروز بود که استان‌های گلستان، لرستان و خوزستان و روستاهای اطراف آنها بر اثر بارش شدید باران و سیل خسارات زیادی دید و دل بسیاری از هموطنان کشورمان در عید نوروز و آغاز فصل بهار غمگین و آزرده خاطر شد. 

خیلی از مردمان این شهرها و روستاها در سیل اخیر همه زندگی خود را از دست دادند اما از همان روزهای اول بار دیگر شاهد حضور پرشور مردم جهادی و انقلابی کشور و حتی برخی مردم از سایر کشورها برای یاری مردم مناطق سیل‌زده بودیم. امروز به گذشت حدود 50 روز از سیل، هنوز مردم بسیاری هستند که نه تنها خانه و کاشانه مناسبی برای سکونت ندارند بلکه از حداقل ترین امکانات برای یک زندگی عادی و معمولی هم محروم هستند. 

امروز مسئولان کشور اگر تمام همت خود را برای رهایی مردم از این وضعیت بکار گیرند، قطعاً به سرعت و بدون هیچ مشکلی این امر محقق خواهد شد. آنچه امروز مردم سیل‌زده کشور نیاز دارند، حضور و همدلی مسئولان و سران کشور برای کمک به مردم است، این توقع زیادی از آنان نیست بلکه این جزو وظایف اصلی و دغدغه شب و روز مسئولان باید باشد. 

امروز با خبر شدیم که به همت جمعی از جوانان خودجوش و دغدغه‌مند کشور که بنا به درخواست خودشان نامی از آنها نمی‌آوریم و مدت‌هاست در مناطق سیل زده به یاری مردم شتافتند، جمعی از مردم سیل‌زده استان‌ خوزستان و روستاهای محروم آنها از جمله منطقه خسرج روستایی از توابع بخش حمیدیه شهرستان اهواز در استان خوزستان به صورت رایگان به سفر زیارتی قم اعزام شدند.

امروز چهارشنبه 25 اردیبهشت و نهم ماه مبارک رمضان نخستین کاروان زیارتی از استان خوزستان به شهر مقدس قم با جمعیتی هفتاد نفره اعزام شد و قرار است در روزهای آینده کاروان‌های دیگر نیز اعزام شوند. اعزام کاروان زیارتی مردم سیل‌زده استان‌های گلستان و لرستان نیز در دستور کار این جمع جوانان خودجوش و انقلابی است. طبق هماهنگی‌های انجام شده قرار است کاروان‌های اعزامی با مراجع عظام تقلید نیز دیدار داشته باشند.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: