کد خبر: ۴۸۶۱۲۲
تاریخ انتشار: ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۸

یکی از تشکل‌های دانشجویی دانشگاه تهران در نامه‌ای به وزیر علوم با اشاره به برگزاری تجمع غیرقانونی در این دانشگاه خواستار برکناری رئیس‌دانشگاه تهران شد.

به گزارش شفاف، جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه تهران در نامه‌ای به وزیر علوم خواستار بررسی علل برگزاری تجمع غیرقانونی در دانشگاه تهران و برکناری رئیس این دانشگاه شدند.

 

در بخشی از این نامه آمده است:

 آقای دکتر غلامی
وزیر محترم علوم

همان طور که مستحضرید دانشگاه تهران سال‌هاست که آزمایشگاه جریان فتنه‌گر جهت تست کردن فضا و ملتهب کردن کشور است. در هفته‌ای که گذشت، در سطح دانشگاه تهران شاهد بی‌حرمتی به ماه مبارک رمضان، روزه خواری علنی، توهین و فحاشی به مومنین، هتک حرمت و کتک‌کاری بانوان چادری و محجبه، کشف حجاب دسته جمعی و ... که به خاطر غم و اندوه هریک از این بی‌حرمتی‌ها جای دارد مسلمان جان از کف بدهد، بودیم.

جناب آقای دکتر، ما دانشجویان دانشگاه تهران مسببان اصلی اتفاقات اخیر و آلوده شدن محیط علمی را نتیجه سیاستگذاری مسئولین دانشگاه علی‌الخصوص رئیس دانشگاه جناب آقای دکتر نیلی احمدآبادی و معاونت فرهنگی ایشان، جناب آقای دکتر سرسنگی می‌دانیم که با بی‌توجهی به مسائل فرهنگی و ارزش‌های اسلامی و عدم‌توجه به اسناد بالادستی دانشگاه اسلامی و الگو قراردادن دانشگاه‌های غربی نتیجه‌ای جز ولنگاری و بی‌حیایی را به ارمغان نیاوردند.

ما از ایشان می‌پرسیم که با اجرای طرحی خوش و آب و لعاب به نام شهر دانش که اسم رمزی برای فساد کشاندن دانشجویان و محیط علمی است و باعث گسترش محل‌های فساد به نام کافی شاپ‌ها که همگی از ساختمان‌ها و اموال دانشگاه هستند عایدی ایشان چیزی جز ایجاد مشکلات امنیتی برای مرکز شهر تهران و تبدیل این خانه‌های فساد به خانه‌هایی تیمی برای هماهنگی اغتشاش و تربیت نیروهای شورشی چیز دیگری بوده است؟

رسمیت بخشیدن به ضدانقلاب، گسترش کافی شاپ‌های نامشروع اطراف دانشگاه و بی‌توجهی به بدحجابی و ولنگاری نتیجه‌ای جز آلوده شدن این نهاد مقدس ، مختل شدن دانشگاه به عنوان قوه عاقله کشور و ناامیدی مردم از دانشگاه ، ندارد. هدف دانشگاه انقلاب تربیت چمران‌هایی برای مدیریت آینده کشور است نه عینیت بخشیدن به نظریات توسعه غربی.

در دوشنبه سیاه دانشگاه تهران که شاهد تجمعی علی الظاهر علیه حجاب بودیم و متاسفانه حراست کارت‌های دانشجویی را چک نمی‌کرد تعدادی مجهول الهویه از خارج دانشگاه وارد شدند تا تکمیل‌کننده دو ضلع دیگر آشوب یعنی معاونت فرهنگی و انجمن ضد‌اسلامی باشند.

درحالیکه امت حزب الله دانشگاه متشکل از کارکنان و اساتید و دانشجویان در حال خاموش کردن آتش آشوب بودند با دخالت جناب آقای دکتر سرسنگی داغی بر دل امت حزب الله نشست و با در اختیار قراردادن تریبون به دشمنان خدا و بی‌ادبی به احکام دین خدا، باعث به رسمیت شناختن آنها شدند.

جناب آقای دکتر ما خواهان عزل و برکناری فوری رئیس دانشگاه و معاونت فرهنگی دانشگاه تهران و برخوردی جدی با انجمن ضد اسلامی دانشگاه تهران که همیشه پناهگاه و محل تجمع ضدانقلاب و مبدا آشوب در دانشگاه تهران بوده است، هستیم. پاکسازی اطراف دانشگاه از کافی شاپ‌هایی که پاتوق مفسدان و ضدانقلاب است، اجرای قوانین پوشش دانشگاه و تبدیل دانشگاه به محیطی پاک و علمی از دیگر مطالبات دانشجویان و اساتید است.

یادآور می‌شویم در صورتی که شاهد باشیم امیدی به جنابعالی برای مرهم‌گذاری به دل مومنان روزه دار نباشیم، تنها امید باقی مانده به جریان انقلابی جوان دانشگاه تهران است تا این کاسه لیسان ارعاب و فتنه، سیلی دیگری از وزوایی‌های زمان بخورند. مسئول هر اتفاق که در آینده در نتیجه انفعال جنابعالی رخ دهد، شما و وزارتخانه متبوع خواهد بود.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار