کد خبر: ۴۸۶۴۳۱
تاریخ انتشار: ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۰

امروزه در ساخت و سازها تغییرات جدی صورت می گیرد که هر کدام از این تغییرات سبب شده تا مزیتی به محیط و ساختمان اضافه گردد که استفاده از درب های ضد سرقت به جای درب های قدیمی از جمله این تغییرات به شمار می رود البته که برقراری امنیت (با وجود درب های ضد سرقت) یکی از بحث های جدی است که در هر محیطی باید به آن توجه ویژه داشت. 

استفاده ازدرب ضد سرقت و سیستم های حفاظتی در ساختمان ها موجب می شود تا امنیت محیط به صورت قابل ملاحظه ی افزایش داشته باشد چرا که کمتر سارق و دزدی به خودش این اجازه را میدهد که این ریسک را بپذیرد و به سراغ دزدی از چنین محیطهای برود.

سیستم درب ضد سرقت ترک به گونه می باشد که هر کسی نمیتواند به ساختمان وارد شود و آنقدر به موضوع امنیت توجه شده که فرد با کلید کپی شده از روی کلید اصلی نیز امکان ورود به ساختمان را ندارد و همین ویژگی موجب شده تا بسیاری از مالکان دیگر برای ساختمان های خود از درب های قدیمی استفاده نکنند و درب ضد سرقت را جایگزین نموده اند.

جالب است بدانید که قفل خودکار نیز برای درب های ضد سرقت در نظر گرفته شده است به این صورت که اگر فرد در زمان خروج از محیط فراموش کند که درب را قفل کند اینکار به صورت خودکار پس از خروج شخص انجام می گردد و حتی در این شرایط نیز جای نگرانی وجود نداشته زیرا امنیت ساختمان حفظ می گردد.

ایمن بودن درب ضد سرقت

بسیاری از افرادی که می خواهند درب ضد سرقت خریداری کنند در زمان خرید از فروشندگان می پرسند که آیا قفل درب سرقت قابل باز شدن است یا خیر؟؟؟

اگر قفل این درب ها به سادگی باز شود آیا دیگر فرقی بین درب های ساده با درب های ضد سرقت وجود دارد پس لازم است بدانید که سیستم درب های ضد سرقت به نوعی طراحی شده که سارقان نمی توانند با کلیدهای دیگری قفل درب را باز کنند و حتی امکان باز کردن با کلیدهای کپی شده از روی کلید اصلی نیز وجود ندارد. برای ساخت کلید درب ضد سرقت با توجه به اصطلاحا کامپیوتری بودن سیستم قفل ها نیاز به زمان و هزینه ی بیشتری وجود دارد.

از مهم ترین عامل های که در ایمن کردن درب های از پیش ساخته شده نسبت به دیگر درب ها وجود دارد قفل و لولای درب است که در فلز جاسازی گردیده و تقریبا این احتمال در درب های که استانداردهای لازم در آن ها به کار رفته به صفر می رسد که بر اثر ضربه درب از قسمت های لولا و قفل شکسته شود.

علاوه بر موارد فوق لازم است بدانید که مالکان و سازندگان ساختمان ها به دلیل زیبایی درب لابی ، ضد حریق بودن، نشکن بودن درب و... از چنین درب های استفاده می کنند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: