کد خبر: ۴۸۶۶۴۲
تاریخ انتشار: ۰۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۸

جزئیات بهای برق پرمصرف‌ها که از دیروز ۲۳ درصد افزایش یافت

تعرفه‌های جدید برق از دیروز اعمال شد که براساس آن، تعرفه برق مشترکان پرمصرف ۲۳ درصد افزایش یافت.

به گزارش شفاف، روزنامه خراسان در گزارشی نوشت، از دیروز به تعرفه برق مشترکان عادی ۷ درصد و به مشترکان پرمصرف ۲۳ درصد اضافه خواهد شد. طبق اعلام شرکت توانیر در مناطق عادی کشور که شامل مشهد و تهران هم می‌شود (در مقابل مناطق گرمسیر)، الگوی مصرف برق از ابتدای خرداد تا پایان شهریور ۳۰۰ کیلووات ساعت و در دیگر ایام سال، ۲۰۰ کیلو وات ساعت است. بدین ترتیب، تعرفه برق مناطق عادی برای مشترکینی که زیر الگو مصرف کرده اند، از ابتدای خرداد طبق جدول شماره یک، محاسبه می‌شود.

از سوی دیگر، اگر شما از الگوی تعیین شده برای مناطق خود همان طور که به آن اشاره شد عبور کنید پرمصرف خواهید بود و هزینه برق شما با الگوی جدول شماره ۲ محاسبه می‌شود. پرمصرف‌ها طبق مصوبه دولت نه تنها شامل افزایش ۷ درصدی بهای آب و برق شده‌اند بلکه از دیروز نیز علاوه بر آن ۷ درصد، ۱۶ درصد دیگر نیز به بهای آب و برقشان اضافه خواهد شد.

 			 				 					برق پرمصرف‌ها را می‌گیرد!

به این ترتیب پرمصرف‌ها ۲۳ درصد افزایش تعرفه خواهند داشت و قبوض برق و آب آن‌ها نیز ماهانه صادر می‌شود. نحوه محاسبه تعرفه برق این مشترکین در مناطق عادی به صورت جدول شماره ۲ خواهد بود. به گزارش ایسنا، علاوه بر افزایش تعرفه برق، افزایش تعرفه مصرف آب نیز به میزان ۷ درصد برای کم مصرف‌ها و جمعاً ۲۳ درصد برای پر مصرف‌ها از دیروز آغاز شد.

 
 
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار