کد خبر: ۴۸۶۶۷۵
تاریخ انتشار: ۰۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۹:۵۴

معاون رئیس‌جمهوری ترکیه در مصاحبه‌ای اعلام کرد: در موضوع تحریم ایران، هیچ مصامحه‌ای نمی‌کنیم؛ قطع روابط با تهران ممکن نیست.

به گزارش شفاف، «فواد اوکتای» معاون رئیس‌جمهوری ترکیه در مصاحبه با دیلی صباح اعلام کرد: انکارا به همکاری با روسیه و ایران در خصوص توافق ادلب ادامه می‌دهد.

معاون رئیس‌جمهوری ترکیه در این مصاحبه ادامه داد: آنکارا در اصول خود وقتی به موضوع تحریم ایران می رسد، هیچ مصامحه‌ای نمی‌کند. ایران همسایه ترکیه است، نه یک کشوری در فاصله ۱۰ هزار کیلومتری. فقط به دلیل اینکه برخی کشورها می‌خواهند همسایه ما را تحریم کنند، نمی‌توانیم روابط تجاری و اقتصادی‌مان را قطع کنیم. این امر ممکن نیست.

«فواد اوکتای» در ادامه اضافه کرد: ترکیه همواره با طرفِ برحق بوده است. این مسأله در تاریخ هم مشخص است. موضع ما این است که منافع خودمان را داریم و باید از آنها حمایت کنیم. به همین دلیل ما نمی‌توانیم هر زمان که شما (آمریکا) بخواهید از تصمیماتتان پیروی کنیم.

وی در ادامه افزود: با شدت‌گرفتن تنش‌ها میان ایران و آمریکا، باید حواسمان به دیگر تحولات یا نقشه‌هایی باشد که قرار است در منطقه اجرا شود. همیشه مراقب هستیم.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: