کد خبر: ۴۸۶۷۵۲
تاریخ انتشار: ۰۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۲:۱۲
رئیس سابق موساد؛

تعاملات موساد با عربستان سعودی مشابه تعاملات آن با نهاد‌های جاسوسی متحدان سنتی اسرائیل بوده است

به گزارش شفاف، روزنامه جروزالم پست به نقل از رئیس سابق موساد از همکاری نزدیک موساد با نهادهای جاسوسی عربستان سعودی خبر داد. 
این روزنامه صهیونیستی در پایگاه اینترنتی خود در گزارشی به قلم یوناه جرمی باب نوشت: تمیر پاردو رئیس سابق سیا در مصاحبه با رادیو اینترنتی اینتلیجنس مترز [Intelligence Matters podcast] درباره همکاری نهادهای جاسوسی کشورهای مختلف، با ذکر نام بسیاری از سازمان هایی که انتظار می رود با موساد همکاری داشته باشند، ناگهان به طور غیرمنتظره به سعودی ها اشاره کرد.
در ماه های نوامبر و دسامبر 2017 گادی ایزنکوت - رئیس سابق ستاد مشترک ارتش اسرائیل، یووال استینیتز - وزیر امور استراتژیک اسرائیل و مایک پمپئو - رئیس وقت سازمان سیا، خبرهایی درباره ارتباطات میان اسرائیل و سعودی ها را تایید کردند. 
اما از آنجائیکه پاردو بین سال های 2011 تا مارس 2016 رئیس موساد بوده است، اظهارات وی به همکاری اطلاعاتی اسرائیل و سعودی پیش از آن تاریخ بر می گردد. 
علاوه بر آنکه اظهارات پاردو بیشتر منعکس کننده تعاملات وی با نهادهای جاسوسی از عربستان سعودی گرفته تا دیگر کشورها بود و از آن حکایت داشت که تعاملات موساد با عربستان سعودی مشابه تعاملات آن با نهادهای جاسوسی متحدان سنتی اسرائیل بوده است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: