کد خبر: ۴۸۶۸۳۲
تاریخ انتشار: ۰۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۴۶

مؤسسۀ فرهنگی "امید نور مهدی" اقدام به برگزاری همایش ملی و بین المللی ماه مستور با موضوع بررسی ابعاد سیاسی، اقتصادی و معرفتی حضرت زهرا(س) کرده است.

به گزارش شفاف، در راستای ترویج معارف الهی و الگوسازی اسوه‌ای، مؤسسۀ فرهنگی "امید نور مهدی" اقدام به برگزاری همایش ملی و بین المللی ماه مستور با موضوع بررسی ابعاد سیاسی، اقتصادی و معرفتی حضرت زهرا(س) کرده است.

اهداف کلی این همایش شامل شناسایی ابعاد و ویژگی‌های شخصیتی حضرت فاطمه (س)، الگوسازی سبک زندگی برگرفته از سیرۀ زندگی حضرت زهرا(س) در راستای تحقق بند 7 بیانیۀ گام دوم انقلاب، ارائه الگویی برای بانوان مسلمان و همچنین کلیه بانوان آزاده جهان، تبیین توان تاثیرگذاری بانوان مسلمان در کلیه زمینه های اجتماعی، فرهنگی و ...، تبیین جایگاه والای بانوان در منطق اسلام، حفظ کرامت بانوان از منظر اسلام و تقویت بنیان خانواده در مقابل توطئه ها و تهاجم فرهنگی دشمنان است.

سطح دانش‌آموزی این همایش پذیرای مقالات دوره دوم متوسطه دانش آموزان پویای کشور است که بنا به مقتضای سنی مستعد نهادینگی نظریه‌پردازی پایدار الهی و ولایی در مقابله با تهاجم شوم و سازمان یافتۀ فرهنگی هستند.

تاکید اصلی همایش "ماه مستور" بر این است که نگاه حاکم بر پژوهش‌ها متفاوت با آنچه پیش از این انجام گرفته باشد و پرداختن به هر بعد از زندگی آن حضرت به گونه‌ای مورد بررسی قرار گیرد که ضمن رعایت موضوعیت بحث، یک یا چند مورد از اهداف همایش را پوشش دهد. همایش "ماه مستور" تلاشی است برای شناسایی و شناساندن ابعادی جدید از  شخصیت و سبک زندگی سیده بانوان عالم، حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها و ارائه چشم‌اندازی از آنچه در انتظار رهروان آن حضرت خواهد بود. به طور حتم شخصیت و منزلت والای حضرت فاطمه(س) بر هیچ کس پوشیده نیست. این بانوی بزرگوار هم به عنوان شخصیتی مستقل، هم به عنوان دختر پیامبر اسلام حضرت محمد مصطفی (ص)، هم در جایگاه همسر امیرالمومنین (ع) و هم به عنوان مادر امامین حسنین (ع) ابعاد شخصیتی، تربیتی و ..... مهمی را داراست که بررسی یکایک این ابعاد نیاز به مطالعه‌های دقیق و موشکافانه‌ای دارد تا منجر شود به ایجاد چراغ راهی که نه تنها برای بانوان مسلمان بلکه برای تمامی بانوان آزاده جهان آن هم در دورانی که زرق و برق زندگی زنان در غرب، از طریق شبکه‌های اجتماعی و سایر وسایل ارتباطی به سراسر دنیا مخابره شده راهنما و هدایتگر باشد.

محورهای همایش "ماه مستور" در چهار بخش سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و علمی با عناوینی همچون دلایل تلاش حضرت زهرا (س) برای حفظ سرزمین فدک، الگوسازی سبک زندگی بر مبنای سیرۀ حیات حضرت زهرا(س) با استناد بر بند 7 بیانیۀ گام دوم انقلاب، مقاومت و پایداری در سیره حضرت زهرا (س)، نقش حضرت زهرا (س) در جهاد فرهنگی و اقتصادی، تحلیل فعالیت‌های سیاسی و اجتماعی و علمی حضرت زهرا (س) است.

علاقه‌مندان می‌توانند چکیده مقالات خود را تا تاریخ 30 خردادماه 1398 از پایگاه اطلاع‌رسانی این مؤسسه به نشانی www.omidnoor.com ارسال کنند. آخرین مهلت ارسال اصل مقالات تا تاریخ هفتم مهر 1398 است.

انتهای‌پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار