کد خبر: ۴۸۶۹۶۸
تاریخ انتشار: ۰۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۷

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: امیدواریم در جریان رفت‌‌‎وآمد هیئت‌ها میان دو کشور ایران و چین چارچوب روشنی در نوع روابط به دست آید و دورنمای عملیاتی حاصل شود.

به گزارش شفاف، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی ظهر امروز(چهارشنبه، 8 خرداد) در دیدار "پانگ سن" سفیر جمهوری خلق چین ضمن تشکر از اقدامات سفیر چین در تهران طی دوره مأموریت وی در ایران، گفت: تلاش شما برای گسترش روابط دو کشور مؤثر بود و امیدواریم در جریان رفت‌‌‎وآمد هیئت‌ها میان دو کشور چارچوب روشنی در نوع روابط به دست آید و دورنمای عملیاتی حاصل شود.

همچنین "پانگ سن" سفیر جمهوری خلق چین در تهران نیز در این دیدار ضمن تشکر از حمایت‌های رئیس مجلس در دوران مأموریت خود در ایران، گفت: طی 5 سال گذشته همکاری خوبی با دوستان ایرانی داشته و در این مدت روابط دو کشور همواره توسعه یافته و رفت‌وآمدهای زیادی به‌خصوص در جهت همکاری‌های اقتصادی و تجاری انجام شده است.

وی افزود: بر این باوریم کاهش قدرت آمریکا در آینده مشهود بوده و پیروزی برای طرف‌های چینی و ایرانی است.

سفیر جمهوری خلق چین در تهران با اشاره به سفر سال گذشته لاریجانی به چین این سفر را موفق خواند.

"پانگ سن" در پایان خاطرنشان کرد: علی‌رغم اینکه آمریکایی‌ها در فرآیند توسعه روابط ایران و چین ممانعت‌هایی ایجاد می‌کنند نسبت به آینده روابط دو کشور خوشبین هستیم و سفیر جدید چین در تهران نیز بعد از معرفی در راستای پیشبرد اهداف دوجانبه گام برمی‌دارد.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: