کد خبر: ۴۸۶۹۷۴
تاریخ انتشار: ۰۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۹

مربی تیم ملی والیبال ایران گفت: هیچ تیمی از پیروزی بدش نمی‌آید اما باید جمیع شرایط را در نظر بگیریم و سطح انتظارات متناسبی را از تیم ملی داشته باشیم.

به گزارش شفاف، پیمان اکبری مربی تیم ملی والیبال ایران در حاشیه تمرینات تیم ملی در جیانگمن چین اظهار داشت: در طول این چند سال، اولین سفر راحت را پشت سر گذاشتیم و بدون معطلی به محل برگزاری مسابقات رسیدیم. سفر خوبی داشتیم و خسته نشدیم. تا اینجا چینی‌ها میزبانی خوبی داشتند و امکانات خوبی در اختیار تیم‌های میهمان قرار دادند و شرایط برای برگزاری مسابقات خوب است.

وی افزود: طبیعی بود که در روز اول بلافاصله بعد از سفر به چین تمرین سبک کششی داشته باشیم تا بازیکنان از نظر بدنی به شرایط ایده آل برگردند. در روز دوم تمرین خیلی خوبی در سالن اصلی داشتیم. امروز هم در دو نوبت صبح و عصر تمرینات را دنبال می‌کنیم. در نوبت عصر بیشتر روی دریافت سرویس کار می‌کنیم. اینجا هوای شرجی دارد و در این شرایط نیاز داریم در سرویس و دریافت تمرین بیشتری داشته باشیم.

مربی تیم ملی والیبال تاکید کرد: از ابتدا که استارت زدیم، بازیکنان با شرایط خوب و با انگیزه بالا کار کردند. تنها مشکل ما نداشتن بازی تدارکاتی است و اگر بازی‌های دوستانه مناسبی داشتیم، شاید بازیکنان به شرایط بهتری می‌رسیدند. شرایط تمرین با مسابقه متفاوت است و اگر بازیکنان شرایط بازی را قبل از تورنمنت تجربه کنند، بهتر خواهد بود. حالا آماده مسابقات هستیم و از نظر روانی و جسمی در وضعیت مطلوبی قرار داریم. با توجه به اینکه شروع هر تورنمتنی برای همه تیم‌ها سخت است، ما باید تلاش کنیم شروع مناسبی داشته باشیم.

اکبری درباره رویارویی با حریفان به ویژه ایتالیا در گام نخست گفت: قبل از هرچیز باید روی تیم خودمان کار کنیم و از نظر روانی آماده همه مسابقات شویم. ایتالیا به هر حال ایتالیا است، ممکن است چند بازیکن را هم در اختیار نداشته باشد اما نمی‌توان این تیم را دستکم گرفت. ایتالیا یکی از بهترین تیم‌های دنیا است. در طول مسابقات تیم‌ها شرایط متفاوتی دارند و ما نباید به این فکر کنیم که فلان تیم ممکن است یکی دو بازیکن اصلی را در اختیار نداشته باشد. بازیکنان با تجربه ما می‌دانند که باید دیدگاه حرفه‌ای برای هر بازی داشته باشند و جوان‌ترها هم باید بدانند جلوی هر تیمی باید صد در صد بجنگند تا بهترین عملکرد را ارائه دهند.

وی پایان خاظر نشان کرد: در واقع ما باید توقعات معقولی از تیم ملی داشته باشیم. امسال هدف اکثر تیم‌ها مثل خود ما بیشتر روی حضور در المپیک است. اکثر تیم‌ها دنبال بیشترین بهره برداری از این مسابقات برای محک زدن خود هستند. تمام تلاش خود را می‌کنیم که در لیگ ملت‌ها بهترین عملکرد را داشته باشیم. هیچ تیمی از پیروزی بدش نمی‌آید اما باید جمیع شرایط را در نظر بگیریم و سطح انتظارات متناسبی را از تیم داشته باشیم.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار