کد خبر: ۴۸۷۰۲۴
تاریخ انتشار: ۰۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۳
معاون اول قوه قضائیه:

معاون اول قوه قضائیه گفت: امروز باید تلاش کنیم تحت تاثیر القائات شیطانی قرار نگیریم زیرا دشمنان اعتقاد، امنیت، صبر و حوصله مردم ما را نشانه گرفته‌اند.

به گزارش شفاف، غلامحسین محسنی اژه‌ای پیش از ظهر امروز در مراسم تودیع و معارفه رئیس کل دادگستری استان یزد با اشاره به روز قدس و اهمیت شرکت در راهپیمایی این روز بزرگ اظهار داشت: امروز جبهه مقاومت از همه سنوات گذشته مقاوم‌تر و سرپاتر و اسرائیل از همه اوقات لرزان‌تر و ترسوتر است زیرا موجودیت خود را در خطر می بیندو این مرهون استقامت است.

وی با اشاره به جنایات متعدد اسرائیلی‌ها بیان کرد: یادمان نمی‌رود که اسرائیل چه جنایتی کرد تا بتواند حاکم از نیل تا فرات شود و ظرف شش روز چند کشور اسلامی را به زانو درآورد و یادمان نرفته که برای ایجاد رعب و وحشت نه تنها بین مردم مسلمان فلسطین بلکه در بین مسلمانان خاورمیانه و حتی خاور دور، چه رعب و وحشتی ایجاد می‌کرد و چه جنایاتی در صبرا و شتیلا انجام داد.

محسنی اژه‌ای با اشاره به جنایات اسرائیل غاصب در اردوگاه اسرای صبرا و شتیلا عنوان کرد: مگر این داغ از دل مسلمانان برداشته می‌شود، مگر آن جوخه‌های تروری که در زمان اسحاق رابین در فلسطین و بعد، خارج از فلسطین اتفاق افتاد، فراموش شدنی است، مگر فراموش می‌شود که مردم مسلمان را از خانه و کاشانه خود آواره کردند و مزارع آنها را آتش کردند و حتی به اسیر و اردوگاه نشین آنها رحم نکردند.

احساس ضعف اسرائیل حاصل مقاومت و فرمانبرداری از امام مسلمین است

معاون اول قوه قضائیه خاطرنشان کرد: همه امکانات در اختیار این رژیم جعلی قرار گرفت که از نیل تا فرات تصرف را تصرف کند اما چه شد که امروز به فاصله کوتاهی از زمانی که مردم فلسطین با سنگ و دست خالی در برابر اسلحه گرم و سوزان اسرائیلی ایستادگی می‌کردند، می‌بینیم که اسرائیل سر تسلیم فرود آورده و درخواست مذاکره می‌دهد.

وی تاکید کرد: اینکه امروز اسرائیل دچار ضعف و زبونی شده و در برابر مسلمانان فلسطین احساس ضعف می‌کند، حاصل استقامت، وحدت، توکل به خدا و فرمانبرداری آنها از امام مسلمین است.

محسنی اژه‌ای یادآور شد: مردم مسلمان فلسطین دهه‌های مختلف جنگیدند و گاهی فریب خوردند و تن به مذاکره دادند اما از کمپ دیوید چه چیزی عاید مردم مسلمان فلسطین شد، آنچه فلسطین را در برابر اسرائیل و مسلمان را در برابر مستکبران پیروز کرده، ایمان به خدا و گوش به فرمانی آنها نسبت به امام مسلمین، جهاد و استقامت است.

شیطان صفتی دشمنان اسلام در جنگ اقتصادی از صدر اسلام آغاز شد

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه این کار دشمن است که با جنگ روانی و با فشار اقتصادی و فشار اطلاعاتی می‌خواهد مردم بزرگ، متمدن، شهیدپرور و امتحان پس داده ایران را از پای درآورد، ادامه داد: شیطان صفتی دشمنان اسلام از آنجا سرچشمه می‌گیرد که در همان اوان کار مسلمانان، بیش از سه سال در بدترین محاصره اقتصادی در مکه قرار گرفتند اما استقامت آنها کاری کرد که ایران و روم زمان خود را به تسلیم واداشت و پادشاه مسیحی را تحت تأثیر فرهنگ خود قرار داد.

دشمن صبر و حوصله ملت ایران را نشانه گرفته است

محسنی اژه‌ای اظهار داشت: امروز باید تلاش کنیم تحت تأثیر القائات شیطانی قرار نگیریم زیرا دشمنان اعتقاد، امنیت، صبر و حوصله مردم ما را نشانه گرفته‌اند و همه خواهند دید که همه مردم دین‌مدار فردا در روز قدس دوباره در خیابان‌ها اعلام تنفر و انزجار از همه قدرتهای غاصب و ستمگر و حمایت از ارزش‌های اسلامی را فریاد خواهند زد.

معاون اول قوه قضائیه خاطرنشان کرد: دشمن در زمان‌های مختلف جنگ نظامی و اطلاعاتی و روانی و اقتصادی را بر ما تحمیل کرد اما دیدید که همین رئیس جمهور آمریکا که اینقدر کرکری می‌خواند، چقدر این روزها و هفته‌های گذشته پیغام داده و گویی برای همین یک مأموریت به ژاپن سفر کرده تا او این کشور را میانجی قرار دهد و در آنجا اعلام کند که قصد جنگ با ایران را ندارد البته ممکن است این هم یک نقشه باشد.

وی با مروری بر اتفاقات چهار دهه انقلاب اسلامی ایران و سایر کشورهای مسلمان تاکید کرد: این دشمن و آن اسرائیل زمانی تسلیم شدند که استقامت مردم را دیدند، اسرائیلی که به نیروی هوایی خود می‌نازید و آن را بی نظیر می‌دانست یا به گنبد آهنین خود می‌نازید و آن را غیرقابل نفوذ می‌دانست، امروز در برابر غزه با آن مساحت و جمعیت احساس ضعف می‌کند.

مأیوس شدن در مسیر انجام تکلیف و خدمت به مردم معنا ندارد

محسنی اژه‌ای تاکید کرد: ان‌شاالله همه در روز قدس حاضر می‌شویم و یک بار دیگر با همین فریادها تیری که ضربه اشاز تیر صداهای گرم سبک و سنگین برای دشمن سنگین‌تر است، استفاده کافی می‌کنیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به کمبودهای موجود در دستگاه قضائی اظهار داشت: ما در زمینه کارمند، قاضی، تجهیزات اداری و … کمبود داریم اما شما مرد میدان و جهاد و جبهه هستید و هنر ایرانی و انقلابی متدین این بود که در طول ۴۰ سال با همه کمبودها این عزت را پیدا کرده و با این کمبودها توانسته هشت سال جنگ را درک کنند و همین مردم بودند که در طول ۴۰ سال با همه این کمبودها در برابر شیطان بزرگ و همه هم‌پیمانان او ایستادند.

محسنی اژه‌ای تصریح کرد: مأیوس شدن و خسته شدن در مسیر انجام تکلیف و خدمت به مردم معنا ندارد و امید داریم که خدمتگزاران به نظام و مردم همچنان خستگی ناپذیر در مسیر عدالت قدم بردارند.

وی با توصیه به رئیس کل دادگستری استان یزد در مورد گرامی داشتن همکاران خود در دستگاه قضا بیان کرد: همکاران خود را همواره عزیز بدارید و تا حد امکان به آنها کمک کنید و زمینه‌ای فراهم کنید که بتوانند از خانواده‌های خود حمایت کنند زیرا مشغله‌ها سبب شده خانواده و فرزندان فراموش شوند.

لغزش در دستگاه قضا به ویژه مسند قضاوت پذیرفتنی نیست

محسنی اژه‌ای صیانت از زیرمجموعه دستگاه قضا را بسیار مهم دانست و تاکید کرد: اگر خدای ناکرده بگویند در دستگاه قضا فردی لغزش پیدا کرد به ویژه اگر صاحب مسند قضا شود، بسیار سنگین و گران است و در نظام اسلامی در هیچ بخشی به ویژه دستگاه قضا انتظار نیست که کارمندش لغزش داشته باشد و حساسیت در قوه قضائیه بیشتر است زیرا اینجا مأمن و مرکز دادخواهی مردم است و باید صفحه زلال و شفافی باقی بماند که هیچ لکه کوچک و زائدی در آن به چشم نخورد.

معاون اول قوه قضائیه همچنین تاکید کرد: با خیرخواهان خارج از دستگاه در حل و فصل مشکلات عمده شهر مشورت کنید و تلاش کنید با توجه به جنگ اقتصادی دشمن، در مواردی که صاحبان کارگاه‌ها دچار مشکلاتی از جمله مشکلات قضائی می‌شوند، تا حد امکان کارگاه‌های آنها تعطیل نشود.

وی افزود: اکنون دشمن در جنگ اقتصادی متمرکز شده و رهبر ما نیز به عنوان یک حکیم کارشناس در تمام در طولسالهای گذشته فرمودند که راه حل حال و آینده ما تقویت بنیاد اقتصادی ما است و آنچه در برابر دشمن کارساز است، اقتصاد قوی و پایدار است بنابراین باید تلاش کنیم دشمن را در مسئله جنگ اقتصادی نیز ناکام کنیم و در جهت تقویت اقتصاد ساده قدم برداریم و در این جنگ نیز سربلند و پیروز باشیم.

به گزارش مهر، در این مراسم که با حضور استاندار و امام جمعه یزد برگزار شد، از تلاش‌های محمدرضا حبیبی تقدیر و غلامعلی دهشیری به عنوان رئیس کل دادگستری استان یزد معرفی شد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: