کد خبر: ۴۸۷۰۲۷
تاریخ انتشار: ۱۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۷
/روز قدس؛ شکست معامله قرن، تثبیت آرمان فلسطین/

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: شعله محبت مردم و مسلمان نسبت به قدس شریف همچنان با حرارت ادامه دارد و جلوی توطئه ها را می‌گیرد.

به گزارش شفاف، علی لاریجانی در سخنرانی پیش از خطبه های این هفته نماز جمعه تهران در روز قدس با طرح این سوال که چه خصوصیتی در این ماه است که این همه فضیلت برای آن در نظر گرفته شده است؟ گفت: شاید علت آن را بشود در حدیث معراج دید که در این حدیث آمده که خداوند فرمود ای احمد بدان که روزه، سکوت و گرسنگی را به ارث می گذارد و سکوت حکمت را به ارمغان می آورد و حکمت معرفت را و معرفت یقین را به انسان ها می دهد و چون بنده به مقام یقین برسد باکی ندارد که روزه‌داری‌اش چگونه می گذرد. این مقام، مقام رضاست و آن کس که به مقام رضا دست یابد سه خصلت مناسب دارد، یکی شغلی است که همراه با علم و معرفت باشد و دوم ذکری است که فراموشی در آن نیست و محبتی که خالص برای خالق باشد. امیدوارم این مقامات معنوی نصیب همه ملت عزیز و روزه‌داران شود.

رئیس مجلس با اشاره به روز قدس گفت: امروز روز قدس است و از ۱۶ مرداد سال ۱۳۵۸ که رهبر کبیر انقلاب جمعه آخر ماه رمضان را روز قدس نام نهاد تا زمان حال، ۳۹ بار ملت عزیز در روز قدس به صحنه آمدند و از مردم مظلوم فلسطین اما شجاع، دفاع کردند و بدون تردید این ابتکار امام یک ابداع متفکرانه بود که باعث شد شعله محبت مردم و مسلمان نسبت به قدس شریف همچنان با حرارت وجود داشته باشد و جلوی توطئه ها را بگیرد.

وی افزود: ملاحظه کنید رفتار آمریکایی ها خیلی گستاخ تر از گذشته علیه فلسطینی ها و علیه مسلمانان و بی پرده شده است. از جمله اقدامات آمریکا، انتقال پایتخت رژیم صهیونیستی به بیت المقدس است که این کار توهین به همه مسلمانان است زیرا قدس شریف قبله اول مسلمانان و محل معراج پیامبر(ص) است و مکان بسیار مقدسی است لذا این کار را انجام دادند و این یک توهین بزرگ بود.

لاریجانی تصریح کرد: قدس یک موضوعی نیست که فقط به یک ملت مربوط شود، امام فرمود که مساله فلسطین نه به یک ملت و نه به همه ملت های حاضر مربوط است بلکه به همه انسان های موحد از گذشته تا حال مربوط است. اکثریت قاطع کشورها محلی به این کار آمریکا نگذاشتند و او را محکوم کردند اما نفس کار آمریکا دلالت دارد بر اینکه قصد توطئه آمیز نسبت به اسلام و مسلمانان در ذهن آنها وجود دارد.

رییس مجلس تصریح کرد: نکته دیگر این است که سرزمین کشور دیگری را به کشور صهیونیستی هبه کردند. مسخره است که یک کشوری از آن سوی دنیا را به اسرائیل می دهد و این عمل نشان می دهد که هم روحیه سبک سری و هم روحیه دلالی سردمداران آمریکا در عرصه سیاست بین المللی را نشان می دهد و هرچند این اقدام آمریکا از جانب اکثر کشورها نامشروع تلقی شد اما نفس این کار آمریکایی ها بمب کینه آنها را نسبت به مسلمانان نشان می دهد.

وی افزود: مدتی است که طرحی مرموز و سربسته به نام معامله بزرگ قرن مطرح کردند که مشکل را برای همیشه می خواهیم حل کنیم و این عنوان معامله بزرگ قرن نشانه تسلط روحیه دلالی آمریکاست. واژه معامله در جایی که غیرت دینی یک امت در میان است، چقدر فضاحت بار است. این نشانگر پوچ بودن فکر سیاسی آنهاست. این امر ریشه در تفکر فلسفی آنها دارد و یک فلسفه منفعت گرایانه است. اینکه سردمداران آمریکا به راحتی هر تعهدی را زیر پا می گذارند و یک روزی توافق آب و هوای پاریس را زیر پا می گذارند و یک روز توافق اتمی با ایران و یک روز توافق موشکی با روسیه را لغو می کنند، به زیر بنای فکری آنها بر می گردد. اینکه رهبر انقلاب چندین بار فرمودند تفکر امریکا زوال پذیر است به دلیل این است که ریشه های این تفکر، ناهنجاری بین المللی را باعث می شود.

لاریجانی تصریح کرد: وزیر خارجه آمریکا باکی نداشت که بگوید ما داعش را به وجود آوردیم و بعد سرو صدا انداختند که با آن مبارزه می کنند زیرا فکر می کردند که در آن زمان به نفعشان است و می توانند کشورها را مشغول خودشان کنند این موضوع به زیربناهای فکری تمدن آنها بر می گردد.

وی با بیان اینکه مطلب دیگری که در طرح سربسته معامله بزرگ قرن مطرح است این است که این طرح را چه کسی طراحی و دنبال می کند؟ گفت: داماد آقای ترامپ که یک جوان یهودی تاجر است، کسی است که مسئول این طرح است. روسای جمهور قبلی که معامله کمپ دیوید را سامان دادند یک قیافه بی طرفانه جفت و جور می کردند ولی این از اول گفته که عاشق اسرائیل هست. ابعاد این طرح روشن نیست.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: