کد خبر: ۴۸۷۰۴۳
تاریخ انتشار: ۱۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۴

قاسم صفایی نژاد، مدیر انتشارات جام‌جم از سرگیری فعالیت این انتشارات خبر داد و گفت: تمرکز ویژه نشر جام‌جم بر انتشار کتاب‌های صوتی و دیجیتال است.

به گزارش شفاف، مراسم رونمایی از کتاب «مناجات الغافلین» نوشته محمد مهدی رسولی با حضور نویسنده کتاب، سید مهدی شجاعی، محمدرضا علیمردانی و جمعی از علاقه‌مندان در باغ کتاب تهران برگزار شد. 

در ابتدای این مراسم، قاسم صفایی نژاد، مدیر نشر جام‌جم صحبت کرد و گفت: نشر جام‌جم پس از سال‌ها تعطیلی، نزدیک به یک سال است که دوباره احیا شده است. از سال گذشته که این انتشارات فعالیت خود را از سر گرفت تا به امروز، کارهای زیادی انجام شده است که از آن جمله می توان به برگزاری مسابقات داستان‌نویسی «خودنویس» برای نوقلمان اشاره کرد. اختتامیه این مسابقه ماه گذشته برگزار شد و بیش از 20 داستان‌نویس جدید معرفی شده و بیش از 230 داستان‌نویس نوقلم، فعالیت هنری خود را زیر نظر مربیان خود آغاز کردند تا در زمینه نویسندگی پرورش یابند. 

وی ادامه داد: علاوه بر این، نشر جام‌جم یک برند کتاب صوتی به نام «قناری» را راه‌اندازی کرده است که تاکنون حدود 40 کتاب صوتی از این برند منتشر شده است. کتاب مناجات الغافلین یکی از آثار همین مجموعه است که امشب رونمایی خواهد شد. پیش‌بینی مان این است که تا پایان امسال، بیش از ده کتاب صوتی دیگر نیز توسط انتشارات جام‌جم منتشر شود. هم‌چنین قصد داریم تا چندین مسابقه داستان‌نویسی کوتاه و بلند را برگزار کنیم. 

صفایی نژاد در مورد تمرکز فعالیت نشر جام‌جم گفت: تمرکز این مجموعه بر روی نشر کتاب‌های صوتی و دیجیتال است و تمرکز خیلی زیادی بر روی کتاب‌های چاپی نخواهیم داشت. شاید بتوان گفت که 20 درصد از تمرکز فعالیت‌مان بر روی کتاب‌های چاپی است که در این زمینه سعی می‌کنیم آثار فاخر و برگزیده را منتشر نماییم. کتاب آقای محمد مهدی رسولی یکی از همین آثار ارزشمند و فاخر است که در کنار نسخه صوتی آن، نسخه چاپی آن را نیز منتشر کردیم. این کتاب همراه با مقدمه بسیار زیبای آقای سید مهدی شجاعی است که خود به اندازه یک کتاب جدید دیگر ارزشمند است. محمدرضا علیمردانی نیز زحمت کتاب صوتی این مجموعه را کشیده است. 

در بخش دیگری از این مراسم، محمد مهدی رسولی صحبت کرد و گفت: هشت سال پیش کتابی را به نام «آمین» توسط انتشارات نیستان چاپ کرده بودم که همین فضا را داشت و به مناجات می‌پرداخت. البته در آن کتاب به مانند یک بچه آدم، به خداوند می‌گویم که بارالها، فلان دعا را دارم، می‌خواهم راست بگویم و .... اکنون، کتاب مناجات الغافالین را نوشته‌ام که فضای آن کمی متفاوت است. این که از بقیه می‌شنوم بخش‌هایی از این کتاب،‌ بیانگر فضای درونی خود افراد است، برایم جالب بود. در کتاب آمین، یک نیایش خلص و پاک را می‌بینیم که البته ممکن است در طول زمان دچار آفاتی نظیر عدم صداقت، ریاکاری و ... بشود. در حقیقت، ممکن است که در ظاهر برای خود و دیگران دعا کنیم اما در باطن چیز دیگری باشد. شاید بتوان کتاب مناجات الغافلین را مصداقی برای «ادب از که آموختی؟ از بی‌ادبان» دانست. به نظرم اگر نتوانم با خودم و خدایم صادق باشم، نباید توقع راستگویی نیز از من داشت. اگر حرفی در این کتاب زده‌ام، خطابی به خودم است. 

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: