کد خبر: ۴۸۷۰۵۱
تاریخ انتشار: ۱۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۸:۲۷

 

موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با سال ها تجربه در مسائل حقوق بین المللی زیر نظر وکیل پایه یک دادگستری و کارشناسان ارشد رشته حقوق بین الملل دارای پیشینه ای قوی در امرعزیمت به کشورهای دیگر و صدور مجوز ورود میباشند. بر اساس تجربه این سال های عزیمت به کشورهای دیگر، افراد زیادی به دنبال راه های ارزان و آسان و حتی بدون مدرک زبان میباشند.

یکی از رایج ترین و مهم ترین نکات تحصیل در خارج از کشور، مهارت زبان که عمدتا مهارت زبان انگلیسی با ارائه مدارک زبانی مانند آیلتس و تافل می باشد اما با این حال دانشگاه های زیادی در نقاط مختلف جهان وجود دارند که اجازه پذیرش و تحصیل در خارج بدون نیاز به مدرک زبان IELTS یا TOEFL را می دهند.

طبق آمار بررسی شده این روزها بدست آوردن نمره مطلوب در یکی از آزمون های زبان برای افرادی که زبان مادری آنها زبانی به غیر از انگلیسی، فرانسه،آلمانی و سوئدی است، سخت و گاها غیر ممکن میباشد و حتی مشمول هزینه های بالایی نیز میشود.

 

بسیاری از دانشگاه های کشورهای مختلف برنامه هایی را برای دانشجویانی که متقاضی ورود به کشورها با پذیرش تحصیلی و تحصیل در دانشگاه ها هستند اما دارای برخی شرایط پذیرش نیستند، تحت عنوان Pathway programs ارائه میدهند.

این دوره ها به دانشجویان کمک می کند تا برای موضوعات مختلف بر اساس رشته خود در دانشگاه مورد نظر از زبان انگلیسی تا موضوعات دانشگاهی آمادگی لازم ر پیدا نمایند. طول این دوره های کمکی(یا دوره زبان) بین 9الی15 ماه می باشد و افراد ویزا و مجوز ورودی نوع D را دریافت میکنند که اجازه کار نیمه وقت در حین خواندن زبان نیز برای آن ها وجود دارد.

با توجه به اینکه اکثر رشته به غیر از گروه های پزشکی و هنر در اروپا در مقاطع کارشناسی ارشد و PHD به زبان انگلیسی و تعداد محدودی از رشته ها مانند رشته های مدیریت و بیزینس  در مقطع کارشناسی به زبان انگلیسی ارائه میگردند و دریافت مدارک زبان همچون IELTS و TOFEL سخت و هزینه بر است، فرصتی در بعضی از کشورها مانند سوئد، فرانسه و کانادا که دانشجویان بتوانند بدون نیاز به مدرک زبان با پذیرش از دوره های زبان، ورود تحصیلی به این کشور داشته باشند تا بعد از آن وارد کورس اصلی رشته تحصیلی خود شوند.

این نکته باید دقت شود که به دلیل اینکه بعد از پذیرش پروسه اخذ ویزای تحصیلی مهم میباشد در نتیجه پذیرشی که گرفته میشود باید قابل توجیه برای آفیسر در سفارت باشد تا به فرد مجوز ورود به کشور را بدهند به همین منظور تعداد کشورهایی که روی دوره های زبان به افراد ویزا و مجوز ورود میدهند محدود و کم میباشد در قسمت زیر با به معرفی معروف ترین آنها می پردازیم.

تحصیل در فرانسه بدون مدرک زبان

کشور فرانسه هر ساله حدود 30  هزار دانشجوی بین المللی را از کشورهای خارجی پذیرا می باشد و این حجم از مخاطب به دلیل سیستم نظام آموزشی رایگان و همچنین پذیرش در دوره های زبان بدون محدودیت سنی است.

تحصیل در فرانسه بدون مدرک زبان از سریع ترین و بهترین راه رسیدن به این کشور و عمدتا پلی ارزان به حوزه شنگن برای رسیدن به اهداف بالاتری مانند تحصیل رایگان در فرانسه و یا همچنین اخذ مدرک زبان فرانسه برای امتیاز مضاعف کار در کشور کانادا شناخته شده.

اگر احساس میکنید در زبان فرانسه به اندازه کافی مهارت ندارید، دوره های زبان بسیاری در کالج های دولتی تا خصوصی با هزینه 2000 تا 6000 یورو به صورت پرداخت اقساطی  برای دانشجویان خارجی بدون داشتن هیچ مدرک زبانی مانند فراگیری زبان فرانسوی در استراسبورگ که مایل به پیشرفت مهارت های زبان خود هستند، وجود دارد.

تحصیل بدون مدرک

تحصیل در سوئد بدون مدرک زبان

اکثر اوقات دیده شده که کشورهای اسکاندیناوی به دلیل بالا بودن کیفیت زندگی و ارائه خدمات به افراد مقیم دارای مخاطبین زیادی است. برخورداری از هر دو نظام آموزشی رایگان و خصوصی و همچنین مجوز ورود نفر اصلی با همراهان خود به صورت همزمان (همراه= همسر و فرزند زیر 18سال) برای دانشجویان کشورهای اروپایی و کشورهای خارج از اتحادیه اروپا به جذابیت این کشور افزوده است.

اخذ پذیرش و تحصیل در سوئد بدون مدرک زبان به صورت مشروط خواهد بود، چنانچه دانشجویی موفق به اخذ مدرک زبان با نمره بالا نشود و بخواهد برای مقاطع مختلف تحصیلی از دانشگاه های سوئد پذیرش و سپس مجوز ورود بگیرد و دارای دانش زبان اولیه باشد، میتواند برای پذیرش دوره زبان انگلیسی به مدت یک ترم از دانشگاه های سوئد اقدام نماید.

نکته قابل توجه اینکه متقاضیان حتما باید برای اخذ پذیرش از کالج زبان در کشور سوئد یک پیشینه آیلتس در حد نمره 5 یا 5.5 را داشته و با پرداخت شهریه حدود 30 الی 50 هزار کرون سوئد اقدام به این امر نمایند.

تحصیل بدون مدرک

تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان

از دیرباز تا کنون کشور کانادا به علت انگلیسی زبان بودن، مهاجر پذیر بودن، اقتصاد قوی، امکان همراهی تمام اعضای خانواده، برخورداری از سیستم خاک برای تولد فرزند و سریع بودن پروسه اخذ پذیرش و مجوز رود دارای مخاطبین زیادی برای سفر به این کشور می باشد.

از نکات مهم دریافت پذیرش و مجوز ورود به کشور برای تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان محدودیت سنی افراد میباشد، بر خلاف کشور فرانسه و سوئد اخذ پذیرش زبان در کانادا سخت تر خواهد بود اما این گزینه ورود بودن مدرک زبان برای افراد 12 تا 20 سال برای کشور کانادا بسیار راحت خواهد بود و این افراد می توانند در مدارس و کالج ها بدون نیاد به مدرک زبان آیلتس و یا تافل پذیرش و سپس ویزا دریافت کنند.

برای افراد بالای 20 سالی که قصد پذیرش از دانشگاه های در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا و یا قصد پذیرش از کالج های یک ساله کارورزی برای ورود به بازار کار در رشته های مدیریت و بیزینس و رشته های دیگر را دارند این امکان به صورت پذیرش مشروط وجود دارد، یعنی اینکه دانشگاه های کانادای از افراد بسته مقطع نمره زبان آیلتس 6 یا 6.6 و یا 7 را یا معادل آن در آزمون های CAEL, CELPIP, TOEFL iBT را برای ورود مستقیم به دوره های خود نیاز دارد، اما اگر شخصی مدرک زبان پایین تر از نمره مورد نظر بتواند بیاورد به صورت مشروط برای هر نیم نمره آیلتس دوه 3ماهه آکادمیک دانشگاه ها و یا کالج ها زبان پذیرفته میوشد تا نمره زبان او به سطح مطلوب برسد.

بعضی از دانشگاه ها یا کالج ها دوره های زبان پیش نیاز را در همان مرکز و برخی دیگر در موسسات زبان همکار که با آن ها در ارتباط هستند صادر میکنند.

تحصیل بدون مدرک

 

در نوشتار بالا سعی بر آن شد تا در مورد موضوعات پر تکرار عزیمت و سفر تحصیل بدون مدرک زبان در خارج از کشور مانند تحصیل در فرانسه بدون مدرک زبان، تحصیل در سوئد بدون مدرک زبان، تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان

و چگونگی اخذ ویزای تحصیلی کشورهای مختلف ، توضیح داده شود و در صورت نیاز به اطلاعات تخصصی با کارشناسان ارشد موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در وبسایت رسمی این موسسه در ارتباط باشید.

 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: