کد خبر: ۴۸۷۱۳۵
تاریخ انتشار: ۱۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۰:۵۴

مشاور عالی وزیر بهداشت گفت: این هفته وزارت بهداشت موفق می‌شود که گواهی ریشه‌کنی سرخک و سرخجه را بگیرد اما در حال حاضر در آمریکا بیش از ۸۰ هزار و در اروپا بیش از ۱۰۰ هزار بیمار مبتلا به سرخک وجود دارد.

به گزارش شفاف، محمد اسماعیل اکبری در نشست شورای هماهنگی روسای مراکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی دستگاه‌های اجرایی با وزیر بهداشت اظهار کرد: مردم ایران به وزارت بهداشت، اعتقاد بسیار بالایی دارند و در هر دعوتی به خوبی حضور پیدا می‌کنند و در بسیج ملی کنترل فشار خون که جمعیت هدف ما، 40 میلیون است، مشارکت مردم بیش از حد انتظار بوده است.

وی افزود: اعتماد به وزارت بهداشت در سایر کشورهای دنیا به اندازه ایران وجود ندارد و این هفته وزارت بهداشت موفق می‌شود که گواهی ریشه‌کنی سرخک و سرخجه را بگیرد اما در حال حاضر در آمریکا بیش از 80 هزار و در اروپا بیش از 100 هزار بیمار مبتلا به سرخک وجود دارد و ترامپ برای واکسیناسیون مردم التماس می‌کند اما مردم مراجعه نمی‌کنند و می‌بینیم که مردم ایران اعتقاد و اعتماد زیادی به وزارت بهداشت دارند.

مشاور عالی وزیر بهداشت با بیان اینکه مسیری که برای کنترل بیماری‌ها در کشور توسط وزیر بهداشت آغاز شده، ساختاری، مدیریتی و قدرتمند است، گفت: این مسیر منطبق بر نیازهای نظام سلامت است و هزینه طرح بسیج ملی فشارخون در کشور، کمتر از ایجاد چند بخش ICU است.

اکبری یادآور شد: یکی از دستوراتی که حدود 3 ماه پیش دکتر نمکی داد، تاکید بر اهمیت توجه به مباحث جمعیتی است و این بحث را به یک مولفه کاملا علمی تبدیل کرده‌ایم و در بحث جمعیت، مباحث سیاسی و گروهی مطرح نیست و به صورت علمی دنبال می‌شود.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: