کد خبر: ۴۸۷۱۸۲
تاریخ انتشار: ۱۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۳

لیونل مسی فوق‌ستاره آرژانتینی بارسلونا در آستانه رقابت‌های کوپا آمه‌ریکا گفت‌وگوی بسیار مفصلی با رادیو فاکس اسپرت آرژانتین داشته است.

به گزارش شفاف، از رؤیای کودکی اش گرفته تا ناکامی بارسلونا در رقابت‌های این فصل لیگ قهرمانان اروپا. آن‌هایی که لیونل مسی را می‌شناسند می‌دانند این بازیکن به ندرت پیش می‌آید که در گفت‌وگویی شرکت کند و درباره موضوعات متفاوت حرف بزند. در زیر خلاصه‌ای از این گفت‌وگوی متفاوت را از نظر می‌گذرانید.
 
قهرمانی با تیم ملی
زمانی می‌خواهم از فوتبال خداحافظی کنم که با تیم ملی آرژانتین چیزی به دست آورده باشم. حالا تا هر جای ممکن که بشود بتوانم با تیم ملی کشورم قهرمانی به دست بیاورم. این کار را به خاطر منتقدانی هم که دارم باید انجام بدهم. دلم نمی‌خواهد بدون بردن جام با آن‌ها روبه‌رو شوم؛ همان‌هایی که نظرشان نسبت به من و بازی‌ام منفی است.
توصیه برای بچه‌ها
چه توصیه‌ای برای بچه‌ها دارم؟ اینکه هر صبح که از خواب بیدار می‌شوند، تلاش کنند و دوباره تلاش کنند. این پیغامی است برای بچه‌هایی که دوست دارند من را ببیند. زندگی همین است. باید صبح که از خواب بلند می‌شوند برای رسیدن به آرزو‌هایی که دارند مبارزه کنند.
 
Image result for ‫لباس شخصی لیونل مسی‬‎

آرزوی بچگی
بچه که بودم آرزوی همیشگی‌ام این بود که روزی یک بازیکن فوتبال شوم و بتوانم در سطح اول فوتبال بازی کنم. در نیوولز اولد بویز هم که بودم، وقتی به زمین می‌رفتم آرزویم این بود که در ورزشگاه اصلی بازی کنم و هیجان موجود را بتوانم حس کنم. شاید یک روز برگشتم و در لیگ آرژانتین بازی کردم. رؤیای کودکی‌ام این بود که در ورزشگاه نیوولز بازی کنم. زندگی من را به جای دیگری کشاند ولی رؤیایم همیشه این بود که فوتبالیست حرفه‌ای شوم. من دوست دارم و فکر می‌کنم باید دوباره برای نیوولز اولد بویز بازی کنم ولی واقعاً نمی‌دانم در آینده این اتفاق دوباره می‌افتد یا نه.
خداحافظی از فوتبال
آن روزی که دیگر از بازی لذت نبرم از فوتبال خداحافظی می‌کنم. من هنوز هم تمرین کردن و مسابقه دادن را دوست دارم، درست مثل وقت‌هایی که بچه بودم.
ناراحتی از شکست
این روز‌ها هنوز هم وقتی شکست می‌خورم خیلی ناراحت می‌شوم ولی دیگر سعی می‌کنم به شیوه‌ای متفاوت رفتار کنم. وقتی تیاگو به دنیا آمد فهمیدم چیز‌هایی در زندگی وجود دارند که مهمتر از نتایجی است که در فوتبال رقم می‌خورد. گفتم الان هم که شکست می‌خورم خیلی ناراحت می‌شوم ولی وقتی به خانه برمی‌گردم و فرزندان و همسرم را می‌بینم سعی می‌کنم به فوتبال فکر نکنم. قبلاً ولی این‌طوری نبود؛ وقتی شکست می‌خوردم و به خانه بر‌می‌گشتم خودم را در یکی از اتاق‌ها حبس می‌کردم؛ نه می‌خواستم تلویزیون نگاه کنم و نه اینکه حتی چیزی بخورم. حالا وظیفه دارم حتماً سر میز با بچه‌هایم غذا بخورم. از شکست خوردن رنج می‌برم ولی به شیوه‌ای دیگر آن را هضم می‌کنم.
ارتباط با نیمار و سوارس
من یک گروه واتساپی دارم که در آن خودمان سه تا هستیم: سوارس، نیمار و من. خب ارتباط ما با هم ادامه دارد. نیمار واقعاً یک پدیده است. اسم گروه واتساپ‌مان را طوری گذاشته‌ایم که با آمریکای جنوبی در ارتباط باشد؛ «Les Trois Sudacas» (سه نفر اهل آمریکای جنوبی) … یا یک چنین چیزی.
حذف از لیگ قهرمانان اروپا
اتفاقی که در دیدار برابر لیورپول برای ما رخ داد شرم‌آور بود. ما در آن بازی اشتباهات بسیار احمقانه‌ای داشتیم. البته تا آن بازی فصل بسیار فوق العاده‌ای را سپری کرده بودیم و بعد آن اشتباهات از راه رسیدند. بعد از شکست برابر رم در لیگ قهرمانان فصل گذشته هرگز فکرش را نمی‌کردم چنین موضوعی دوباره برای ما تکرار شود؛ اینکه بازی رفت را با نتیجه خوبی ببریم ولی بعد حذف شویم. واقعاً نباید می‌گذاشتیم چنین اشتباهاتی تکرار می‌شدند. لیورپولی‌ها در بازی برگشت از لحاظ بدنی قوی‌تر از ما بودند. آن‌ها وقتی گل اول را زدند ما به یاد اتفاقات بازی با رم افتادیم.
اشتباهات والورده
مربی تیم ما هیچ تقصیری در مورد حذف از لیگ قهرمانان اروپا ندارد. نه باید او را گناهکار بدانیم. لیورپول با رفتاری که داشت بر ما غلبه کردم؛ همان‌طور که گفتم در آن بازی اشتباهات احمقانه‌ای داشتیم.
کریس رونالدو
رونالدو بازیکن خاصی است. تمام لالیگا دل‌شان برای او تنگ شده است، من هم همین‌طور. رقابت سالمی بین من و کریستیانو بود. رقابتی که به ندرت نمونه اش دیده شده بود. جنگی بین ما نبود ولی همان‌طور که گفتم رقابت سالمی بود. کریستیانو بازیکن بسیار فوق العاده‌ای است و البته این را هم باید بگویم که به من انگیزه می‌داد که بهتر و بهتر باشم. او مهمترین بازیکن رئال‌مادرید بود.
 
Image result for ‫لیونل مسی‬‎
 
ما همدیگر را نمی‌شناختیم و فقط در حاشیه مراسم اهدای جوایز بود که با هم دیدار می‌کردیم. رفتنش از رئال‌مادرید عجیب بود. همان ابتدای فصل گفتم که رئال قطعاً جای خالی رونالدو را احساس خواهد کرد. طبیعتاً وقتی یک بازیکن در یک فصل ۵۰ گل برای تیم می‌زند مهره کلیدی آن باشگاه است. واضح است که رئالی‌ها بازیکن مهمی را از دست دادند. همان‌طور که گفتم لالیگا دل تنگ کریستیانو می‌شود، چون هر بازیکن خوبی برای لیگ مهم و تأثیرگذار است.
مارادونا در تیم ملی
داشتن مارادونا به عنوان سرمربی مورد بسیار خاصی بود. او در همه چیز خوب بود البته شرایط با سابه‌یا هم خیلی خوب بود. زمانی که او مربی آرژانتین بود من بیشترین لذت را از تیم ملی می‌بردم.
حضور در ریورپلاته
به ریورپلاته رفته بودم تا آنجا پیش یکی از مربیان تست بدهم. من به ریور رفتم و آن‌ها من را بوینوس‌آیرس بردند. آنجا با بچه‌هایی که از خودم خیلی بزرگتر بودند بازی کردم. ۱۵ یا ۲۰ دقیقه‌ای در یک زمین بچه‌ها بازی کردم و به من گفتند در بین ۱۰ تا بچه‌ای که تا الان انتخاب شده‌اند قرار گرفته‌ام. بعد برگشتم و در بازی با بچه‌های همسن خودم ۴ یا ۵ گل زدم. آنجا من را خواستند و به من گفتند همین جا بمان. به من گفتند به مراحل درمانت رسیدگی می‌کنیم، بمان. ولی در نیوولز به ما گفتند از اینجا بروید… بعد که داستان بارسلونا از راه رسید. خیلی برایم سخت بود که همه چیز را ترک کنم و به بارسلونا بروم.
ارتباط با آنتونیا
داستان من و آنتونیا (همسرم) داستان عشق در نگاه اول بود.
حضور در جام جهانی بعدی
اصلاً نمی‌دانم که به جام جهانی بعدی می‌رسم یا نه. این روز‌ها شرایط برای من خوب است ولی نمی‌دانم که شرایطِ خوب ادامه‌دار خواهد بود یا نه. امیدوارم اتفاق یا مصدومیت نگران‌کننده‌ای از راه نرسد.
سرخیو آگوئرو
حضور آگوئرو در تیم ملی خیلی خوب است. او هم خوشحال است که در این جمع حاضر است. ما رابطه صمیمانه‌ای داریم و از همدیگر شناخت زیادی داریم.
گفت‌وگوی جدید مسی:دلمان برای رونالدو تنگ شده
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: