کد خبر: ۴۸۷۲۹۳
تاریخ انتشار: ۱۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۹

دونالد ترامپ گفت کوین هست، رئیس شورای مشاوران اقتصادی کاخ سفید، به زودی پست خود را ترک می کند. او دلیلی برای رفتن او از دولت نیاورد.

 به گزارش شفاف، دونالد ترامپ گفت کوین هست، رئیس شورای مشاوران اقتصادی کاخ سفید، به زودی پست خود را ترک می کند. او دلیلی برای رفتن او از دولت نیاورد.

 ترامپ حین پرواز به اروپا در توئیتر خود نوشت:« کوین هست که کاری بزرگ برای من و دولت انجام داده به زودی می‌رود. جایگزین با استعداد او به زودی پس از بازگشتن من به آمریکا معرفی می شود».

 رفتن قریب الوقوع هست در بهبودی مشکلات بین آمریکا و برخی از بزرگترین شرکای تجاریش اتفاق می‌افتد. جنگ تجاری بین آمریکا و چین رو به افزایش است، در حالی که ترامپ قول داده عوارض تنبیهی بر تمام کالاهای مکزیک به خاطر بالا گرفتن درگیری بر سر مسئله مهاجرت وضع کند.

هست قبل از آنکه در 2017 توسط  ترامپ به کاخ سفید آورده شود ، به عنوان پژوهش گر سیاست مالی در موسسه سرمایه گذاری امریکن کار می‌کرد. وی در پست خود در کاخ سفید با مشاور ارشد ترامپ و دامادش، جارد کوشنر، بر روی طرح پیشنهادی مهاجرت که در می اعلام شد کار می کرد و حامی اقدام آمریکا برای لغو معافیت های خریداران نفت ایران بود.

 ترامپ از هست به خاطر کارهایش تشکر کرد و در توییتر او را یک «دوست واقعی» خواند ولی هیچ اشاره‌ای به جانشین هست نکرد.

هست جدیدترین مقام ارشد کاخ سفید و کابینه وزیران است که پس از به قدرت رسیدن ترامپ در 2017، دولت را ترک می کند.

 رئیس شورای مشاوران اقتصادی به عنوان یک مشاور اقتصادی ارشد برای دولت کار می کند. کار این شورا بر تحقیقات متمرکز است و  بر خلاف شورای ملی اقتصاد ارتباط چندانی با هماهنگی سیاست در آژانس ها ندارد. شورای ملی اقتصاد یک نهاد مشاوره ای جداست که در حال حاضر به رهبری  لری کودلو اداره می شود.

 ترامپ یکشنبه شب عازم انگلستان شد و قرار است با اعضای خانواده سلطنتی قبل از پروازش به ایرلند و فرانسه دیدار کند. ترامپ قرار است در مراسم هایی که به مناسبت هفتاد و پنجمین سالگرد جنگ جهانی دوم برگزار می‌شود شرکت کند.

 انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: