کد خبر: ۴۸۷۳۳۰
تاریخ انتشار: ۱۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۸:۲۲
وزیر کشور خبر داد

وزیر کشور گفت: گزارش‌های بانک مرکزی از روند کاهشی نرخ ارز حکایت دارد.

به گزارش شفاف، عبدالرضا رحمانی فضلی در حاشیه بیست و پنجمین جلسه ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور در جمع خبرنگاران افزود : امروز ما در جلسه گزارشی را از دستگاه‌ها درباره مصوبات قبلی داشتیم که خوشبختانه نشان دهنده فعالیت خوب رسانه‌ها و دستگاه‌های اجرایی در پاسخگویی به مطالبات مردم و ‌رفع ابهامات ، شبهات و اطلاع رسانی قابل اطمینان است.

وی گفت : موضوع دیگر جلسه ارزیابی عملکرد رسانه‌ها بود که مقرر شد از رسانه‌های موفق عمل کرده اند در ستاد تقدیر و تشکر شود.

وزیر کشور افزود: در جلسه امروز درباره تامین کالاهای نیز دستگاه ها گزارشی ارایه کردند که هیچ گونه نگرانی در تامین کالا‌های اساسی وجود ندارد چه در بحث حمل و چه عرضه اقدامات خوبی شده است .

وی گفت : بحث کالا‌های اساسی به عنوان یکی از موضوعات اصلی مجدد در جلسه امروز مطرح و دستگاه‌های مختلف گزارش‌های خود را در این زمینه ارائه کردند؛ به این معناست ذحیره سازی و عرضه به بازاربه طور مناسب است .

رحمانی فضلی افزود : وزارت صمت گزارشی از 80 قلم کالای اساسی ارائه کرد که در دو هفته اخیر روند 50 درصد از این کالا‌ها بین 5 تا 15 درصد کاهش قیمت داشته است.

وی گفت : حدود 42 درصد قیمت ها کالاها ثابت بوده و 7 تا 8 درصد نیز افزایش قیمت داشتیم .

وزیر کشور در ادامه به جنگ تحمیلی اقتصادی اشاره کرد و افزود : در جلسه امروز مقرر شد همه دستگاه‌ها متناسب با برنامه ریزی صورت گرفته اصل امر فعالیت را بر مقاومت و استقامت اقتصادی و ‌تولیدی بگذارند.

وی ادامه داد: هیچ گونه انفعالی نباید دستگاه‌ها با آن مواجه باشند و از مردم نیز همین درخواست را داریم.

رئیس ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور گفت : به تازگی مقام معظم رهبری اشاره داشتند که دشمن بحث مذاکره را مکمل تحریم قلمداد می‌کنند و ما باید این هوشیاری را در فعالیت‌های خود داشته باشیم.

وزیر کشور در ادامه به روند کاهشی نرخ ارز اشاره کرد و گفت : طبق گزارشی که بانک مرکزی ارائه کرد و با تحرکاتی که هم اکنون در عرصه بین المللی و‌ منطقه‌ای در فروش نفت داریم و در تامین ارز و برگشت مناسبی ارزی قرار داریم .

وی افزود: بنابراین گزارش‌های بانک مرکزی نشان دهنده روند کاهشی نرخ ارز است.

رحمانی فضلی با تاکید بر اینکه دشمن بی ثباتی خود را در میان تبلیغات و عملیات روانی رسانه‌های عظیم خود پنهان می‌کند گفت : ملت ایران با راهپیمایی عظیمی که در روز قدس انجام دادند یکبار دیگر نشان دادند که بنای آن‌ها بر مقاومت و‌حمایت از مستضعفان به خصوص ملت فلسطین است . همه این‌ها موجب شده که روند فعالیت‌ها و روند اقدامات و‌ جریانات سیاسی در کشور‌های دشمن از ثبات زیادی برخوردار نباشد .

وی ادامه داد : مردم ما با تحربه و بینش سیاسی که طی مدت این 40 سال دارند حتما فریب اینگونه تبلیغات دشمن را نمی‌خورند و‌امیدواریم با توکل به خداوند و همیاری ملت و دولت و هدایت‌های مقام معظم رهبری از این شرایط سخت عبور کنیم.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار