کد خبر: ۴۸۷۳۳۹
تاریخ انتشار: ۱۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۳

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) از اجازه علما در ارتباط با جمع‌آوری فطریه از طریق درگاه اینترنتی خبر داد و گفت: هموطنان می‌توانند از طریق کد دستوری (#۱*۸۸۷۷*) فطریه خود را به نیازمندان و محرومان بدهند.

به گزارش شفاف، سید پرویز فتاح در ارتباط با جمع‌آوری فطریه اظهار کرد: طبق سنت هر ساله و با توجه به مصوبه شورای عالی زکات کشور و با هماهنگی وزارت کشور، کمیته امداد متولی و مجاز به جمع‌آوری فطریه است.

وی تصریح کرد: در همین زمینه در تمام مصلاها و محل برگزاری نماز عید سعید فطر. پایگاه‌های کمیته امداد و صندوق‌های این نهاد مستقر و آماده جمع‌آوری زکات و فطریه روزه‌داران است.

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) گفت: در همین ارتباط صندوق‌هایی برای جمع‌آوری فطریه (عام - سادات) و همچنین کفاره، در نظر گرفته شده است. علاوه بر این که در تمامی مساجدی که نماز عید سعید فطر برگزار خواهد شد پایگاه‌های کمیته امداد آماده جمع‌آوری فطریه هستند.

فتاح خاطر نشان کرد: در میادین اصلی شهرها و همچنین میادین تهران نیز تمهیداتی برای استقرار صندوق‌ها و پایگاه‌های کمیته امداد در ارتباط با جمع‌آوری فطریه پیش‌بینی شده است.

وی افزود: با توجه به شرایط و این که شاید تعدادی از هموطنان در مسافرت باشند تمهیداتی نیز برای جمع‌آوری فطریه به صورت اینترنتی و از طریق سایت امداد و البته با اجازه علما در نظر گرفته شده است، ضمن این که هموطنان می‌توانند از طریق کد دستوری (#1*8877*)  فطریه خود را به هر استانی که مد نظرشان است پرداخت کنند.

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) گفت: با توجه به فتوای مقام معظم رهبری و آیات اعزام فطریه باید پس از جمع‌‌آوری در اسرع وقت در اختیار نیازمندان و محرومان قرار بگیرد و در همین زمینه کمیته امداد اقدام به شناسایی نیازمندان کرده است و مبالغ جمع‌آوری شده در ارتباط با فطریه در روز عید فطر، در همان روز صرف امور محرومان و نیازمندان خواهد شد.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: